Aasta pressivaenlaseks valiti Danske panga eksjuht Aivar Rehe

Danske panga juhina meeldis Aivar Rehele vägagi ajakirjanduses esineda. Nüüd on ta kadunud kui vits vette. Foto: LIIS TREIMANN

Eesti Ajalehtede Liit (EALL) kuulutas neljapäeval aasta pressisõbraks riigikontrolli ja pressivaenlaseks Danske Banki endise juhi Aivar Rehe.

Riigikontroll sai pressisõbra tiitli tänu munitsipaallehtede auditile, mis tõi välja maksumaksja raha väärkasutuse isiklikuks poliitreklaamiks 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimiste kampaania käigus, teatas EALL.

Ajalehtede Liidu hinnangul lahendaks vääritu konkurentsi probleemi seadusemuudatus, mis defineeriks maksumaksja raha eest tehtava väljaande kohaliku infolehena ja keelaks seal tasulise reklaami, sealhulgas ostu-müügi reklaami avaldamise. Infoleht on mõeldud kohalike elanike teavitamiseks kohaliku omavalitsuse ja kohaliku kogukonna tegemistest.

Pressivaenlaseks valiti Aivar Rehe, kes oli varem aktiivne pressi ja avalikkusega suhtleja, kuid muutus peale Danske panga skandaali täiesti kättesaamatuks ja skandaali algusjärgus andis ka avalikkusele eksitavat infot skandaali kohta.

Pressisõber ja pressivaenlane valiti toimetuste esitatud kandidaatide seast. Pressisõber saab auhinnaks nimelise ruupori, mille autor on metallikunstnik Ive-Maria Köögard.

Ajalehtede liit valib pressisõpra ja -vaenlast alates 1994. aastast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga