Eesti 200 muudab Integratsiooni Sihtasutuse “pereäriks”

Integratsiooni Sihtasutuse juht Irene Käosaar palkas Narva eesti keele maja juhiks oma erakonnakaaslase Margarita Källo. Foto: Eesti Uudised

Integratsiooni Sihtasutus valis Narva eesti keele maja uueks juhiks Margarita Källo. Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaare sõnul hakkab alates detsembrist Narva eesti keele maja vedama teotahteline inimene, kellel on tugev motivatsioon panustada eesti keele õppe ja erinevate keele omandamist toetavate tegevuste arendamisse nii Ida-Virumaal kui ka koostöös Tallinna eesti keele majaga Eestis tervikuna. Margarita Källo elab tegelikult Tallinnas aga hakkab pealinnast Narva tööle sõitma.

Integratsiooni Sihtasutuse nõukogu juhib Kristina Kallas, kes varem juhtis Tartu Ülikooli Narva Kolledžit. Neid inimesi ühendab veel üks asi, nad kõik on vastasutatud erakonna Eesti 200 liikmed. Iseenesest pole enamuse avalike ametite puhul erakondlik kuuluvus takistuseks asjaliku inimese tööle võtmisel. Küll aga tekitab küsimusi olukord, kus Integratsiooni Sihtasutuse juhtivatel ametikohtadel on ainult ühe erakonna esindajad ning ei saa välistada huvide konflikti, kui oma erakonnakaaslasi ametisse palgatakse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga