ÜRO rändeleppe toetamine viib Keskerakonna ja sotside ridadest paljud senised toetajad

Indrek Tarandi provokatsioon EKRE meeleavaldusel ei meeldinud ka paljudele sotsidele. Foto Tairo Lutter/EESTI MEEDIA

Kolmapäeval astus Keskerakonnast välja 20 aastat selle partei liige olnud Feja Räim, omal ajal hästi tuntud sundüürnike eest võitlev poliitik. Räim süüdistab peaminister Jüri Ratast riigireetmises, sest peaministri erakond toetas ÜRO rändeleppega ühinemist, kirjutab Postimees.

«Mulle on väga suur pettumus, et Jüri Ratas osutus riigireeturiks, et Keskerakond toetas kompakti, mis on minu silmis on kapitulatsiooniakt,» põhjendas Räim. «Sinna (ränderaamistikku – VK) on pandud kirja oma õiguste täielik loovutamine suvalistele sisserändajatele. Meile ei tule need kallite mobiiltelefonidega näljased aafriklased, meile tulevad Venemaalt eriteenistuste agendid, pannakse kaasa kaukaaslasi.»

Räim ütles, et Eesti käsi hakkab peagi väga halvasti käima, sest tulijad võtavad siin võimu üle. «Sisuliselt Eesti ongi juba okupeeritud – rahva tahe ei kehti, president irvitab rahva üle, öeldes, et valimiskasti juures teete oma poliitikat, mitte siin. Lõpptulemusena on võim sujuvalt libisenud rahvaesinduse käest kriminaalse, Eestit okupeeriva kontingendi kätte. Ettevõtlus kiratseb, inimesed on näljas, statistika esitab valet.»

Pikka aega sundüürnike eest seisnud Räim ei plaani esialgu liituda ühegi teise poliitilise jõuga.

ÜRO rändeleppe toetamine on viinud Keskerakonna ja SDE ridadest paljusid seniseid erakonna toetajaid. Sotsid kaotasid ööpäevaga 22 liiget.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga