Erakond Eesti 200 võib oma nimest ilma jääda

Kultuuritegelaste omanduses olev kaubamärk Eesti 200, mida algaja erakond proovis ära kaaperdada.

Lisaks järjest langevale reitingule on erakonnal Eesti 200 muidki muresid. Suure tõenäosusega peavad nad loobuma nime Eesti 200 kasutamisest, sest kaubamärgi omanik suudab tõestada, et erakond kasutab nende kaubamärki pahauskselt.

Kaubamärgi Eesti 200 omaniku Kärt Summataveti ja MTÜ Eesti Kultuur 200 nimel on patendibüroo esitanud Patendiametile vaide-märgukirja, milles tõestab ära, et neile kuuluv kaubamärk on registreeritud, pikka aega avalikus kasutuses ja äravahetamiseni sarnane erakonna poolt registreerimiseks esitatud kaubamärgiga.

Patendibüroo näitab ära, et kultuuritegelastele kuuluv kaubamärk Eesti 200 on üldtuntud, väga hea maine- ja kõrge eristusvõimega tähis. Kultuurirahvas leiab saadetud märgukirjas, et erakonna kaubamärgitaotlused on esitatud pahauskselt ning nende registreerimisest tuleb keelduda. Näidatakse ära, et Priit Alamäe ja Margus Tsahkna olid teadlikud Kultuurikoja kaubamärgi olemasolust ja sellega seotud ühiskondlikust tegevusest. Seetõttu tulebki erakonna Eesti 200 kaubamärgi registreerimistaotlust pidada pahauskseks.

Kui Patendiamet peaks keelduma erakonna Eesti 200 kaubamärgi registreerimisest eeltoodud põhjustel, siis tuleb poliitikutel lõpetada ka võõra kaubamärgi loata kasutamine. Kui Eesti 200 ei pääsegi Riigikokku, siis pole neil ilmselt seda vajagi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga