Priit Sibul küsib Kaja Kallaselt ja Tanel Kiigelt valeinfo levitamise kohta

Priit Sibula sõnul on koroonapass praegusel kujul kaotanud igasuguse mõtte ja seda just valitsuse rumalate sõnumite tõttu. Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Riigikogu liige Priit Sibul küsib peaminister Kaja Kallaselt ja tervise- ja tööminister Tanel Kiigelt, millal plaanib valitsus lõpetada väärinfo jagamise, milles rõhutatakse, et vaktsineerimispass tõendab nakkusohutust.

„Kui valitsus kuu aega tagasi uutest piirangutest teatas, siis öeldi, et oma nakkusohutuse tõendamiseks tuleb hakata näitama koroonapassi. Kuu aja jooksul on tekitatud rahva seas võltsturvalisust väitega, et vaktsineeritud inimene pole nakkusohtlik,“ osundas Sibul.

Teatavasti levitab Tartu Ülikooli seireuuringu järgi, enamasti enese teadmata, nakkust iga 200. vaktsineeritud täiseealine ehk kokku üle 3000 inimese, kes käivad „nakkusohutuna“ kinos, teatris, festivalil ja loomaaias. Vaktsineerimata inimesed peavad end samadesse kohtadesse minnes laskma testida ja vaid nemad saavad oma nakkusohutuse kohta tõest infot.

„See loob täiesti absurdse olukorra, kus vaktsineerimata ja testitud inimesed on nakkusohutumad kui nakkusohutuks kuulutatud vaktsineeritud inimesed, kes testima ei pea. Koroonapass kui selline on praegusel kujul kaotanud igasuguse mõtte ja seda just valitsuse rumalate sõnumite tõttu,“ rõhutas Sibul.

Kirjalik küsimused Kaja Kallasele ja Tanel Kiigele on kättesaadavad siin ja siin

Kommentaarid artiklile “Priit Sibul küsib Kaja Kallaselt ja Tanel Kiigelt valeinfo levitamise kohta

  • 20. sept. 2021 kell 13:57
    Permalink

    Mis õigusega müüs Jüri Ratas Kogu Eesti rahva maha Bill Geathesele?
    Mis õigusega ta rahvast müüb tapmiseks ja katsejänesteks?

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga