Mart Luik: Tallinna Linnavalitsus tegutseb siiani korruptsiooniprobleemi eitades

Tallinna linnavolikogu aseesimehe ja Isamaa fraktsiooni esimehe Mart Luige sõnul ei ole Mihhail Kõlvarti väljaütlemised korruptsioonivastase võitluse kohta Tallinna linnas usutavad. Foto: Eesti Uudised

Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsioon tegi ettepaneku moodustada linnavolikogu juurde korruptsioonivastane erikomisjon ja esitas linnavõimudele ka korruptsiooniteemalise arupärimise, millele mõlemale on linnavalitsuse vastus olnud negatiivne – probleeme ei tunnistata ning sellega ei soovita süvendatult tegeleda.

Linnapea Mihhail Kõlvart vastas Porto Franco korruptsioonijuhtumiga seoses: „Tallinna linna sisekontrolör kinnitas 20.01.2021 analüüsis, et kontrollimisel ei tuvastatud asjaolusid, mis viitaksid välisele sekkumisele linna otsustusprotsessidesse ning menetlus vastab õigusaktidele. Tulenevalt eeltoodust puudub vajadus arutleda korruptsiooni teemadel seoses Porto Franco arenduse kasuks seatud servituudiga.

Isamaa fraktsiooni esimehe Mart Luige sõnul on tegemist ilmselgelt vale suhtumisega Tallinna korruptsiooniohtu, sest faktid näitavad, et tegemist on jätkuvalt ulatusliku probleemiga, mis tuleb välja juurida.

Linnavalitsus väitis vastuseks Isamaa ettepanekule moodustada erikomisjon, et Tallinna linna organisatsioonis tegeletakse korruptsiooni ennetamisega aktiivselt, süstemaatiliselt ja kasutades kõiki olemasolevaid seaduslikke vahendeid. Seejuures viitab linnavalitsus Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni 2014. aasta hinnangule. Lisaks toob linnavalitsus eeskujuna 2019. aastal vastuvõetud korruptsioonivastaste meetmete elluviimise tegevuskava, kuigi see on suuremas osas siiani ellu viimata.

Linnavolikogu aseesimees Mart Luik ei saa linnavalitsuse hinnanguga kuidagi nõustuda. „Kui uskuda linnavõimude juttu, et korruptsiooniga on pealinnas kõik korras, siis miks peab prokuratuur uurima Tallinnaga seotud korruptsioonijuhtumeid? Kahjuks see on siiani õiguskaitseorganite tähelepanu all. Tallinn peab tunnistama korruptsiooniprobleemi ja sellega reaalselt võitlema. Kuue aasta tagusele revisjonikomisjoni hinnangule toetumine ja enda õlale patsutamine olukorras, kus reaalsed faktid viitavad linnas jätkuvale korruptsioonile, on tupiktee. Mistahes probleemi lahendamine algab selle tunnistamisest ja selline peaks olema ka linnavalitsuse suhtumine. Kaasaegse pealinna juhtimises ei tohi olla kohta korruptsioonil üheski vormis,“ ütles Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsiooni esimees Mart Luik.

Isamaa fraktsioon tegutseb selle nimel, et Tallinna linnavolikogu linnavalitsuse eitavale seisukohale vaatamata siiski otsustaks toetada erikomisjoni moodustamist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga