Marju Aolaid ja Jan Trei: Artiumi valmimine toob Viimsile uue hingamise

Viimsi abivallavanem Marju Aolaid (esiplaanil) ja vallavolikogu liige Jan Trei Viimsi Artiumi ehituse nurgakivi asetamisel. Foto: Viimsi Teataja

Viimsi abivallavanem Marju Aolaid ja vallavolikogu liige ning koalitsiooni aseesimees Jan Trei leiavad, et aasta pärast valmiv kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium toob piirkonna huviharidusele ja kultuurielule uue hingamise.

Kui Artiumi nurgakivi asetati 11. veebruaril, siis juba aasta pärast avavad hoones uksed tipptasemel 500-kohaline kontserdisaal ning väiksemad kammer- ja black-box saalid. Artium saab ühiseks koduks seni eri kohtades tegutsenud Viimsi muusika-, kunsti- ja teaduskoolidele ning huvikeskusele.

Nurgakivi asetamisel peetud tervituskõnes ütles Viimsi koalitsiooni aseesimees ja volikogu liige Jan Trei (Isamaa), et Viimsi Artium loob uue hingamise ja ajastu valla huviharidusele ja kultuurielule. „Sirgugu siit majast tõelised talendid ja saagu sellest kaunist hoonest Viimsi uus sümbol ning Viimsi Kultuurimeka,“ soovis Trei.

Viimsi Artiumis avanevad ainulaadsed võimalused valla kultuuri- ja hariduselus. Keskuse kontserdisaal ning väiksemad kammer- ja black box saalid võimaldavad Viimsisse tuua täiesti uuel tasemel muusikaelamusi, erinevaid teatrietendusi, muid kultuuriüritusi ja konverentse. Uued uksed avanevad ka kõikidele Viimsi huvikoolidele, kes majja kolivad.

Viimsi abivallavanema Marju Aolaidi (Isamaa) sõnul on tähenduslik, et just nüüd, Viimsis väljakuulutatud haridusaastal, saab alguse nii paljusid võimalusi loov kultuuri- ja hariduskeskus. „See on tulevik, mille sisu loomise juures saame üheskoos olla,” rõõmustas Aolaid.

Viimsi Artium nurgakivi asetamise tseremooniast saab osa siin

Viimsi Artium oma uue sisuga loob kindlasti uue hingamise ja ajastu valla huviharidusele ja kultuurielule. Kõiki Artiumisse rajatavaid võimalusi saavad oma igapäevases õppetöös kasutama hakata ka Viimsis asuvad koolid.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga