Otepää vallavanem Jaanus Barkala Pühajärve taliujula avamisel. Foto: Monika Otrokova

Talvepealinnas Otepääl avati maalilise Pühajärve rannas taliujula, kus saab talisuplust harrastada iga soovija. Ujula kasutamine on tasuta ja toimub omal vastutusel.

Ujula rajamise idee tuli Otepää Aedlinna Seltsingult ja kohalike taliujujate eestvedamisel valmiski Pühajärve randa taliujula suurusega 2×15 meetrit. Ujula, mille madalamas osas on veesügavus meeter ning sügamas paigas 2,5 meetrit, on ümbritsetud võrkaiaga ning seal on kolm redelit.

Avamistseremoonial lõikasid Otepää vallavanem Jaanus Barkala (Isamaa), vallavolikogu esimees Rein Pullerits ja UPM-Kymmene Otepää juhataja Silver Rõõmussaar lindid läbi kõigil kolmel redelil.

Taliujujaid osales avamisel kümme ning karastavat suplust nautisid nii entusiastid, kui ka kollektiivid – näiteks Kääriku spordikeskuse töötajad. Foto: Monika Otrokova

Taliujula valmis Otepää Vallavalitsuse ja paljude kohalike ettevõtjate ning entusiastide toel. Otepää Aedlinna seltsingu esinaine Ene Kelder, kes on ise ka pikaaegne taliujuja, tänas oma sõnavõtus kõiki neid, kes abistasid taliujula rajamisel: Otepää vallavalitsus andis aeraatori, mis hoiab vett külmumast, UPM-Kymmene paigaldas prožektori, Tehvandi Spordikeskus piirdeaia. Ene Kelder tänas kõiki abistajaid, kes ehitasid ujula välja ja olid abiks selle rajamisel: Priit Tiido, Kalev Lõhmus, Elmo Peterson koos oma perega, Mihkel Kapp, Karl Mõts, Eero Kelder, Valdur Sepp ning taliujujad Hiie, Triin, Siim ja Tiiu.

„Liikmeid on meil 11, üheksa neist on aktiivsed,“ sõnas Ene Kelder. „Taliujumisest on siinkandis saanud lausa peresport. Muidugi on ka kõik külalised meie seltskonda teretulnud.“

Otepää vallavanem Jaanus Barkala tänas valla aukodanikku Ene Kelderit, kes on ka taliujula rajamise eestvedaja. „Esimest korda on meil oma taliujula, loodan, et sellest kujuneb talvepealinnale omaselt turismimagnet,“ märkis vallavanem. „Meil on plaanis taliujulat edasi arendada – tore oleks mobiilse sauna muretsemine. Vald toetab igati selliseid toredaid tegevusi mis inimestele rõõmu pakuvad ja sära silmadesse toovad,“ lisas ta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga