Kuue valla esindajad kasutavad kohalikel valimistel esmakordselt ühist plavormi

Esimest korda Eestis lähevad kuus valda kohalike omavalitsuste valimistele ühise platvormiga ja alustatakse ühist kampaaniat. Seljad on kokku pannud Saue, Rae, Harku, Lääne-Harju, Saku ja Viimsi valla Isamaa nimekirjade esindajad. Täna tutvustati #homneharju põhimõtteid ja lahendusi.

“Inimestel meie valdades peab säilima kodukohatunne ja sealne hubane miljöö, mille pärast linnast eemal elatakse. Asjaajamises ja teenuste saamisel ei tohiks inimesed aga valdade piire tunnetada. Esimest korda minnakse kohalikele valimistele ühise regionaalse platvormiga, sest üksnes vallad koos saavad inimeste jaoks lahendada ära rea nende pärisprobleeme” ütles Saue vallas kandideeriv Lavly Perling.

“Inimesed ei saa täna ühistranspordiga Sauelt Sakku või Raesse, kuigi tööjõu liikumise mõttes oleks see hädavajalik. Lasteaia koht on seotud elukohaga, isegi kui see on kodust kaugel ja naabervalla lasteaed on aia taga. Noored olgu huvihariduses ja tugiteenuste saamisel aga vabad ja sõltumatud oma elukohast. Nutikus lahendustes ja valdade juhtimises on Homse Harju üks põhimõtetest.” lisas ta.

Saue valla abivallavanem Andres Kaarmann ütles, et Tallinna ümbritsevad vallad on osa suuremast Tallinn-Helsingi linnapiirkonnast, mis on Läänemere kõige konkurentsivõimelisem dünaamiliselt arenev piirkond. “Meie soov on, et siin oleks ka tulevikus palju enamat kui magala, tagamaa ja ladu. Teeme tööd, et meie omavalitsustes oleks inimsõbralik elukeskkond, head ühendused, kvaliteetne haridus ja suure lisaväärtusega töökohad. ”

“Me näeme, et Harju omavalitsuste probleemid on sarnased ja lahenduste leidmiseks tuleb vaadata üle vallapiiride. Koos tegutsedes saame liikuda kiiremini edasi,” lisas Lääne-Harju vallas kandideeriv Kadri Tillemann.

Homse Harju kampaaniat juhib Saue vallas Lavly Perling ja Andres Kaarmann, Rae vallas Priit Põldmäe, Saku vallas Ken Kukkonen, Lääne-Harju vallas Kadri Tillemann, Harku vallas Erik Sandla ja Viimsi vallas Jan Trei.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga