KredExi kodutoetust sai 337 lasterikast peret

PRN01:KODUTOETUS SUURPEREDELE,KORRASTATUD ELUMAJAD : PÄRNU, EESTI,22SEP15-Tori vald,Nõmme talu,Riina Nõmm al/FOTO ANTS LIIGUS PÄRNU POSTIMEES

KredExi kodutoetust said sel aastal 337 kolme- ja enamalapselist vähekindlustatud peret. Neis peredes kasvab kokku 1192 last. Ühtekokku eraldati tänavu toetusteks üle 3,1 mln euro ning alates 2020. aastast on peredel võimalik senisest rohkem toetust taotleda.

Kõige lasterikkamates toetust saanud peredes kasvab 9 ja 7 last, 11 toetust saanud peres kasvab 6 last. Toetuse saajate seas oli veel 26 viielapselist, 87 neljalapselist ja 211 kolmelapselist perekonda.

KredExi eluaseme ja energiatõhususe osakonna juhi Triin Reinsalu sõnul lahendab kodutoetus korraga mitut olulist murekohta. „Toetuse eraldamine on näidanud, et paljude kodude soojapidavus, sisekliima ja tihti ka sanitaarne seisukord ei vasta elementaarsetele nõuetele ning mõjutab muuhulgas eriti laste tervist ja heaolu. KredExi kodutoetus võimaldab luua lasterikastele peredele paremad elamistingimused, ent aitab samal ajal suurendada ka meie hoonete energiatõhusust. Eesmärkidena on kahtlemata olulised mõlemad, sest Eestis kulub endiselt ebamõistlikult suur osa energiast hoonete kütmisele,“ arutles Reinsalu.

Kodutoetuse näol on tegemist riikliku tagastamatu toetusega, mis on mõeldud vähekindlustatud lasterikastele peredele eluasemetingimuste parandamiseks ja kaasajastamiseks. Toetust saavad taotleda perekonnad, kus kasvab vähemalt kolm kuni 19-aastast last ning kelle viimase aasta keskmine maksustatav tulu ühe leibkonna liikme kohta ei ole suurem kui 355 eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga