Seitsme lapse ema: iga laps on väärtus

Seitsme lapse ema Maris Rebel tuli koos perega meeleavaldusele kohale Saaremaalt.

8. mail toimus Riigikogu ees pikett Eesti perede toetuseks ja peretoetuste kärpimise eelnõu vastu. „Meie tänane sõnum on poliitikutele: tuleviku ja lastega perede arvelt poliitikat teha ei ole õige. Nii ei ole Eesti riik kestlik,“ sõnas meeleavaldajate poole pöördunud Isamaa erakonna esimees Helir-Valdor Seeder.

Toompea lossi ette platsile pargiti meeleavalduseks kümned tühjad lastekärud, sümboliseerimaks valitsuse tekitatava ebakindluse tõttu sündimata jäävaid lapsi. Kärud olid piketi tarbeks laenanud erinevate lastega perede organisatsioonide esindajad, kes ise ei saanud keset tööpäeva Riigikogu ees kohal olla.

Saaremaalt meeleavaldusele saabunud seitsme lapse ema Maris Rebel nentis, et lasterikastel peredel võis olla teinegi põhjus, miks nad ei soovinud avalikule piketile kohale tulla.

„Ma tahan öelda kõigile suurtele peredele, kõikidele perede emadele, isadele, lastele, kes ei tulnud kohale: ma mõistan teid. Pärast sellist avalikku kisa on ka mul natukene selline tunne, et mul peaks olema piinlik. Aga ma ei suuda tunda piinlikkust oma ilusate laste üle. Midagi on valesti, kui mind tahetakse panna sellesse positsiooni,“ sõnas Rebel. „Inimesed, pered, täna vastanduvad teineteisele. Minul on seitse last, samas on olemas ka ühe lapsega peresid. Meie oleme abikaasaga abielus, on olemas üksikvanemaid, kärgperesid. Ma ei saa aru, miks vastandutakse. Ka meie, seitsme lapsega perena oleme olnud kolm aastat ühe lapsega pere, seejärel kolm aastat kahe lapsega pere ja nii edasi.“

Meeleavalduse korraldaja, riigikogu liige Riina Solman tänas südamest kohale tulnud peresid. „Kui Lasterikaste Perede Liit algatas nädalapäevad tagasi petitsiooni kõikide lastega perede toetuseks – lastega peredele tuleb juurde anda, mitte ära võtta – siis väga lühikese ajaga on sinna kogutud üle 20 000 allkirja,“ sõnas Solman. „Inetu vastandumine väikese ja suure pere vahel – seda ei tohi lubada. Kõik pered ja iga laps on Eestile kullakaaluga.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga