Rahvuslased pooldavad Isamaa füüsilist Suurkogu

EESTI,02JUN18 IRL-i suurkogu 2018 Viljandi teatrimajas. Isamaa lipp. ELMO RIIG/Sakala

Isamaa liikmeühendus Rahvuslased toetab Isamaa volikogu otsust korraldada Suurkogu füüsilise koosolekuna esimesel võimalusel ja viia seal läbi eestseisuse valimised.

Rahvuslaste ühendus pooldab erakonna juhatuse liikmete ametiaja pikendamist aasta aja võrra ja kutsub erakonna liikmeid üles ka seda toetama. Füüsiline Suurkogu oma traditsioonilises vormis on parim viis avatud aruteludeks, otsesuhtluseks ja otsuste langetamiseks.

Teisipäeval toimus Isamaa volikogus arutelu Suurkogu korraldamise üle. Eestiseisuse ettepanek oli korraldada Suurkogu füüsilise koosolekuna esimesel sobival võimalusel. Parempoolsete ettepanek oli korraldada nn hübriid Suurkogu. Sellist Suurkogu vormi ei näe ette aga ükski seadus ega ka erakonna põhikiri ja seda ka ei toetatud.

Erakonna volikogu otsustas selge enamusega toetada eestseisuse otsust korraldada Suurkogu füüsilise koosolekuna. Volikogu on Isamaa erakonna kõrgeim esindusorgan Suurkogude vahelisel ajal ja koosneb eestseisuse liikmetest ja iga piirkonna esindajatest. See on väga esinduslik ja laiapindne kogu.

Parempoolsed on korduvalt väitnud, et nad esindavad Isamaa erakonnas vaikivat enamust. Üleeilne volikogu otsus näitas, et Parempoolsete väited on sügavalt valed ja nad on selges vähemuses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga