Eesti erakondade noorteühendused: PÜSIME ERALDI, AGA HOIAME KOKKU

Eesti Parlamendierakondade noortekogud võtsid vastu ühisavalduse, milles kutsutakse noorteühendusi, Eesti noori ja erakondi üles tegutsema ühtselt ning rakendama meetmeid, et takistada koroonaviiruse levikut Eestis. Eesti Uudised avaldavad poliitilise avalduse täies mahus:

Erakondade noortekogude poliitiline avaldus

13.03.2020

PÜSIME ERALDI, AGA HOIAME KOKKU

Isamaa Noorteühendus ResPublica, Eesti Keskerakonna Noortekogu, Reforminoored, Noored Sotsiaaldemokraadid ja EKRE noorteühendus Sinine Äratus kutsuvad noorteühendusi, Eesti noori ja erakondi üles tegutsema ühtselt ning rakendama meetmeid, et takistada koroonaviiruse levikut Eestis.

Allakirjutanud poliitilised noorteühendused kutsuvad Eesti erakondi üles käituma ühtselt. Vabariigi Valitsus on otsustanud sulgeda haridusasutused (v.a lasteaiad), rakendada ajutisi piirikontrolle ning piirata avalikke üritusi. Need on proportsionaalsed meetmed, mis aitavad tõkestada viiruse kiiret levikut Eestis. Eesti inimeste ja majanduse heaolu peab olema kõigi Eesti erakondade prioriteet ning selle eeldab tänases kiiresti muutuvas olukorras ühtsust.

Kutsume noorteühendusi ja noori edasi lükkama välisreise ja -üritusi. Arvestades Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud eriolukorda ning koroonaviiruse levikut Eestis ja Euroopas leiame, et plaanitud üritused, kogunemised ja välisreisid tuleb edasi lükata. Oleme viimaste nädalate sündmuste valguses otsustanud edasi lükata enda poolt korraldatavad üritused ja välisreisid. Kutsume ka teisi organisatsioone üles rakendama samasugust lähenemist, et vältida haigusjuhtumite arvu suurenemist.

Püsime eraldi aga hoiame kokku. Kutsume noori üles vastutustundlikule käitumisele. Haridusasutuste sulgemine ei vabasta noori vastutusest. Juhul kui noored õpivad haridusasutustes, kus on tuvastatud haigusjuhtumeid, tuleb järgida Terviseameti ja Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud soovitusi. Noored ei kuulu haiguse riskirühma, kuid peaksime arvestama enda lähedaste ja eakate tervisega. See tähendab, et tuleb järgida kehtestatud karantiininõudeid. Soovitame vältida ka kogunemisi kaubanduskeskustes ning tähtpäevade tähistamisi juhul, kui neid on võimalik edasi lükata. Samuti vältida ürituste korraldamist enda kodus. Tänapäeva tehnilised lahendused võimaldavad suhelda lähedastega ja veeta vaba aega interneti vahendusel.

Kutsume kõiki noorteorganisatsioone, -ühendusi ning Eesti noori üles käituma vastutustundlikult, et takistada koroonaviiruse levikut Eestis. Vastutustundlik käitumine ja ühiskonna haavatavamate gruppidega arvestamine aitab säästa kõigi Eesti inimeste tervist.

 

Pöördumisele on alla kirjutanud:

Karl Sander Kase, Isamaa Noorteühendus ResPublica esimees

Kea Kohv, Eesti Keskerakonna Noortekogu esimees

Helen Rebane, EKRE noorteühenduse Sinine Äratus esimees

Joosep Vimm, Noored Sotsiaaldemokraadid president

Kristo Enn Vaga, Reforminoorte esimehe kandidaat

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga