Mart Luik: Tallinnas tuleb lõpetada topelttasude maksmine

Mart Luik FOTO: KONSTANTIN SEDNEV/POSTIMEES

Tallinna Linnavolikogu Isamaa fraktsioon leiab, et vaatamata korduvatele lubadustele, pole linnavõimud pealinnas suutnud piisavalt tõhusalt võidelda korruptsiooni ja huvide konfliktidega pealinna juhtimises. Seetõttu andis Isamaa fraktsioon sel neljapäeval sisse eelnõu, mille eesmärgiks on lõpetada linnavalitsuse ja linnavolikogu liikmete topelttasustamine linnale kuuluvate ettevõtete nõukogude liikmetasude maksmisel.

Isamaa fraktsiooni esimees ja Tallinna Linnavolikogu aseesimees Mart Luik tuletas Keskerakonnale meelde, et ka linnavõimud on selle sammu hädavajalikkusest aru saanud aga siis otsusest taganenud. Samuti pidas nõukogude liikmetele topelttasu maksmisest loobumist oluliseks Tallinna korruptsiooniriski analüüsinud advokaadibüroo Sorainen.

„Möödunud hooajal esitas Tallinna Linnavalitsus eelnõu, mille sisuks oli kaotada linnavalitsuse ja linnavolikogu liikmete topelttasustamine nõukogude liikmetele makstavate liikmetasudena. Sama eelnõuga plaaniti aga tõsta linnavalitsuse ning linnavolikogu esimehe ja aseesimehe palkasid. Õnneks sai Keskerakond aru, et see pole mõistlik ja võttis eelnõu tagasi. Ei tohi olla eesmärgiks, et ühe käega võtame, teisega anname. Meie tänase eelnõu sisu on lõpetada poliitikutele Tallinna linnale kuuluvate ettevõtete nõukogudes liikmetasude maksmine ja punkt. Nende palgad on piisavalt suured, et neid  mitte ülespoole korrigeerida,“ ütles Isamaa fraktsiooni esimees Mart Luik.

Isamaa esitas 19. septembri linnavolikogu istungil menetlemiseks eelnõu, millega kaotataks linnavalitsuse ja linnavolikogu liikmete puhul õigus saada tasu linnaasutuste nõukogudesse kuulumise eest. “Antud eelnõuga on võimalik vähendada korruptsiooniriski ning ainuüksi tuleval aastal kokku hoida ligi 44 000€ maksumaksja raha, mida on võimalik suunata sinna, kus raha on hädasti puudu,” ütles Isamaa fraktsiooni esimees Mart Luik.

Isamaa fraktsioon ootab ka Tallinna tellitud korruptsiooniauditi sisulist arutelu Tallinna Linnavolikogus. Isamaa on aastaid võidelnud korruptsiooni vastu Tallinnas.

Kommentaarid artiklile “Mart Luik: Tallinnas tuleb lõpetada topelttasude maksmine

  • 23. sept. 2019 kell 13:26
    Permalink

    Ma olen seda juba 15 aastat rääkinud, et üldse ei peaks nõukogude neile liikmetele, kes juba saavad töötasu Linnavalitsusest või Volikogust, palka maksma. Nõukogus peaks häälteenamus jääma võimul olevale koalitsioonile, ülejäänud peavad olema asjatundjad. Asjatundjatele võib miinimumpalka maksta. Neil pole suur töökoormus, ekspertiisid ja arvamused tellitakse nagunii raha eest ja nõukogu lihtsalt hääletab need läbi. Keskerakond on aga nõukodudesse määranud täiesti häbitult inimesi, kellel pole asutusega vähimatki asja. Üks selline statsionaarne, mitmest nõukogust mitmesse nõukogusse järjest valitav tegelane on mu meelest lausa Aspergeri sündroomiga poliitbroiler. Tehke need nõukogud tõesti korda, alates Tallinna TV-st.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga