Advokaadibüroo analüüs: pensionisamba reform on põhiseadusega kooskõlas

Paul Keres otsesaates Otse Postimehest. Foto: Erik Prozes, Postimees

Justiitsministri tellitud ja advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN läbi viidud analüüsis järeldati, et pensionireform praegusel kujul on põhiseadusega kooskõlas.

Justiitsminister tellis seaduseelnõu täiendava õigusliku analüüsi advokaadibüroolt Glikman Alvin LEVIN seoses sellega, et MTÜ Finance Estonia seadis kohustusliku kogumispensioni reformi põhiseaduspäraruse kahtluse alla.

„Kuna MTÜ Finance Estonia seadis kahtluse alla väga konkreetsed seaduseelnõu sätted, siis otsustasin paluda advokaadibürool Glikman Alvin LEVIN täiendavalt analüüsida just Finance Estonia esile toodud võimalikke vastuolusid põhiseadusega,“ selgitas justiitsminister Raivo Aeg.

“Kasutasime analüüsi koostamisel riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumi ja õiguskantsleri rakendatavat metoodikat põhiseadusele vastavuse hindamisel,” ütles analüüsi koostanud vandeadvokaat Paul Keres. “Riive on igati normaalne nähtus, küsimus on selle proportsionaalsuses. Siin on kaks põhilist elementi: kas seadusel on legitiimne eesmärk ja kas see kaalub üles võimalikud riived põhiõigustele? Meie hinnangul on mõlemale küsimusele vastus jaatav, kuna antud eelnõu põhiline eesmärk on väga kaalukas: luua tingimused, et pensionikogujad saaksid tulevikus suuremat pensioni.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga