Rahanduskomisjon soovib kahekordistada põllumajandusettevõtete üleminekutoetused

Aivar Kokk. FOTO: MARGUS ANSU EESTI MEEDIA

Riigikogu rahanduskomisjon tegi ettepaneku eraldada 2020. aasta riigieelarves täiendavad 5 miljonit eurot põllumajandusettevõtete üleminekutoetuseks (nn Top-Up). Selle ettepaneku kohaselt sisuliselt kahekordistuks ette nähtud summa, tõustes tulevaks aastaks 10,3 miljonile eurole.

Rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka (Kokk) sõnul on täiendav toetus Eesti põllumajandustootjatele kahtlemata vajalik. „Me peame tagama, et meie põllumehed oleksid Euroopa mastaabis konkurentsivõimelised ning seetõttu tegin rahanduskomisjonile ettepaneku tulevaks aastaks algselt ette nähtud üleminekutoetust suurendada 5 miljoni euro võrra,“ ütles Kokk.

Koka sõnul mõistab ta põllumeeste seisukohta, et riik peaks tagama veelgi suurema toetuse. „Tunnustan meie põllumehi selle eest, et nad on aktiivselt üleminekutoetuse teema tõstatanud. Põllumajandus on üks valdkondadest, kus suudetakse tegutseda tõelise ühisrindena. Alates sellest, kui eelarve jõudis Riigikogusse, oleme püüdnud üleminekutoetuse küsimuses lahendust leida,“ ütles Kokk.

„Ma saan aru, et tegelik soov on saavutada tulevaks aastaks veelgi suurem summa, kuid tasub meeles pidada, et riigieelarve seab paraku alati teatud piirangud. Eelmises valitsuses saavutasime selle, et üleminekutoetused taastada ning meie eesmärk on toetuste maksmisega jätkata, et Eesti põllumehed oleksid konkurentsivõimelised. Riigieelarve seab paraku alati teatud piirangud aga poliitiline tahe maksta võimalikult kõrgeid toetusi on olemas,“ lõpetas Kokk.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga