Rahvastikuminister Riina Solman ja Raivo Tamm veebi vahendusel toimunud auhindade üleandmisel. Foto: Annika Haas

Eelmisel aastal rahvastikuminister Riina Solmani algatusel ja koostöös Pere Sihtkapitaliga loodud Aino Järvesoo nimeline auhind antakse tänavu välja teist korda. Loodame, et sellest saab edaspidigi ilus traditsioon meeles pidamaks meeles neid inimesi, kes vaatavad meie rahvuse tulevikku ja on väsimatud rahvastikupoliitika eestvedajad.

Pere Sihtkapital kuulutab professor Aino Järvesoo nimelise auhinna 2021. aasta kandidaatide esitamise  avatuks. Auhind antakse välja inimestele, kes on Eesti rahvastiku arengu või valdkonna edendamisega ühiskonnas või meedia vahendusel eriliselt silma paistnud. Kandidaate auhinnale saab esitada kuni 31. oktoobrini.

Aino Järvesoo, kelle sünnist möödus tänavu 111 aastat, oli suure missioonitundega naine. Tema soov oli, et eesti rahvas kasvaks ja ta panustas selle eesmärgi saavutamiseks suure osa oma ajast ja varast.

Eesti rahvastiku- ja perepoliitikas rakendatakse mitmeid Järvesoo põhimõtteid. Järvesoo tegutsemine näitas, et sihikindluse, aktiivsuse ja pühendumusega on võimalik mõjutada suuri ühiskonnaprotsesse.

2020. aastal algatatud Järvesoo nimeline auhinnakonkurss toimub tänavu teist korda. Kandideerida saab kolmes kategoorias:

  • kandidaat, kes on oma elutööga pikaajaliselt ja silmapaistvalt panustanud Eesti rahva edasikestmisse ja arengusse, sh lastega perede heaolu, rahva tervise, inimeste annete arendamise või üleilmse eestlusega seoses;
  • kandidaat, kes on ajakirjanduses või muudes meediakanalites paistnud silma Eesti rahva ning eestluse kestmise teema asjatundliku ja sisuka käsitlemisega;
  • kandidaat, kes on oma tegevusega silmapaistvalt panustanud eestluse kestmisesse ja arengusse välismaal.

Vabas vormis ettepanekud kandidaatide kohta on oodatud kuni 31. oktoobrini e posti aadressile aja@peresihtkapital.ee. Auhinnafondi suurus on 25 000 eurot.

Auhinna väljaandmine viiakse läbi Pere Sihtkapital SA ja Sotsiaalministeeriumi koostöös. Pidulik autasustamine toimub ministeeriumide ühishoone Tamme saalis 25. novembril kell 13:00.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga