Tõrva vallas sõlmisid koalitsioonilepingu Reformierakond ja Isamaa

Maido Ruusmann ja Kalle Vister koalitsioonilepingu allkirjastamisel. Foto: Marianne Sokk

Reformierakonna ja Isamaa Erakonna esindajad sõlmisid 27. oktoobril Tõrva valla juhtimiseks koalitsioonilepingu aastani 2025. Kuuest alapeatükist koosnev koalitsioonileping sätestab eelisarendatavad investeerimisobjektid ja valdkonnad ning toob põhifookuse valla elanikkonna kasvatamisele.

Koalitsioonipartnerite ühine eesmärk on, et Tõrva vald oleks parim paik elamiseks, töötamiseks, puhkamiseks ja kodu rajamiseks. Tõrva vallavanem Maido Ruusmann sõnas, et suurim väljakutse on astuda vastu Tõrva valla rahvastiku vähenemisele: „Selleks käivitame ühe uue meetmena noorte perede toetusprogrammi, kuid jätkuvalt tuleb panustada kvaliteetsele haridusele nii maapiirkondades kui ka Tõrva gümnaasiumis, heale elukeskkonnale, ettevõtluse arendamisele kui rikkalike vabaaja veetmise võimaluste pakkumisele“ sõnas Ruusmann. Tähtsal kohal on ka tõrvalaste sisemisele uhkustundele ja kodukohaga rahulolule kaasa aitamine valla tegevustega. Samas jätkatakse ka erinevate väljapoole suunatud mainetegvuste kaudu valla tutvustamist

Isamaa erakonna Tõrva valla esinumber Kalle Vister sõnas, et Isamaale on prioriteedid eelkõige hariduse- ja kultuurivaldkond ning noored. „Järgmise nelja aastaga tuleb kultuurile ja haridusele saada õige rütm sisse ja õiged otsused taha. Lisaks tuleks veelgi rohkem tähelepanu pöörata liikumisele nii noorte kui ka eakamate hulgas, sest aktiivsel eluviisil on võtmeroll elanike tervise ja heaolu osas,“ kommenteeris Vister ja lisas, et südameasjadeks on ka elukeskkonna üldine turvalisus ja elanikkonna kriisideks valmisolek.

Lepingus nimetatud eelisarendavateks investeerimisobjektideks on muu hulgas Tõrva meelelahutus- ja vaba aja keskus, Tõrva Gümnaasiumi õpilaskodu, Hummuli Põhikooli kergspordihall, perearstikeskus, Kaitseliidu Valgamaa maleva Helme üksikkompanii kodu jt. Lisaks noorperede toetusprogrammile on prioriteetsed valdkonnad lasteaedade kohatasu kaotamine, väärikate ülikooli programmi käivitamine, Helme tööstusala arendamine.

Reformierakond kogus Maido Ruusmanni juhtimisel kohalikel valimistel 47,9 protsenti kõigist antud häältest kindlustades sellega 21-liikmelises volikogus enamuse ehk 11 kohta. Kalle Visteri juhitud Isamaa erakond sai volikokku kaks mandaati, mis tähendab, et kahe peale omatakse vallavolikogus 13 kohta.

Koalitsioonilepingu järgi kuuluvad vallavanema ja vallavolikogu esimehe ametikohad Reformierakonnale ning vallavolikogu esimese aseesimehe koht Isamaale. Kõikide poliitiliste ametikohtade täitjad selguvad esimesel volikogu istungil, mis peaks toimuma järgmisel või ülejärgmisel nädalal kui vabariigi valimiskomisjon on valimistulemused kinnitanud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga