Tallinna volikogu opositsioon kõigutab abilinnapea Tõnis Möldri tooli

Skandaalid Tallinna lastekaitses on pannud abilinnapea Tõnis Möldri keerulisse olukorda. Foto: Tairo Lutter/EESTI MEEDIA

Tallinna Linnavolikogu Isamaa fraktsiooni esimees Riina Solman esitas 11. septembril abilinnapeale Tõnis Möldrile arupärimise Tallinna lastekaitsejuhtumite korraldusest. Oma arupärimises pööras ta lisaks palju kajastust leidnud väikese Martini juhtumile tähelepanu ka teistele probleemsetele juhtumitele Tallinna lastekaitses. Abilinnapea Mölderi sõnul on linn astunud samme selleks, et olukorda parandada.

Riina Solman küsis muu hulgas, kas lastekaitse töö on Tallinnas korraldatud efektiivselt ja kodanikku toetavalt ja kes kontrollib või teeb sisulist järelevalvet Tallinna linnaosade lastekaitsejuhtumite üle.

Kolmapäeval saatis Mölder vastuse, kus kirjutas, et lastekaitsetöötajad langetavad otsuseid laste huve, mitte vanemate soove arvestades. “Väikese Martini” juhtum on abilinnapea sõnul praegu sotsiaalkindlustusameti järelevalvemenetluses ja kontroll käib.

Solmani arupärimises pööratakse tähelepanu ka asjaolule, et 2017. aastal oli Tallinnas üle kolme kuu turvakoduteenusel 30 väikelast (kuni 6-aastased), kuid kogu ülejäänud Eestis ainult 10 last. Lühiajaliselt (kuni 7 päeva) oli turvakodus Tallinnas 25 väikelast ja mujal Eestis 61 last.

Abilinnapea Möldri sõnul tundub, et nende arvude võrdluses on tänaseks läinud olukord paremaks. Lisaks on alatest 2018. aasta märtsist Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametisse tööle võetud lastekaitse koordinaator, kelle üheks ülesandeks on lastekaitsetöötajate nõustamine juhtumikorralduse läbiviimisel, et parendada töökvaliteeti linnaosades ning ühtlustada tööpõhimõtteid linnas. Tallinnas on peatseltvalmimas ka Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametis laiapõhine audit, mille najal saame koordineerida tööprotsesse ning vajadusel reformida lastekaitsetöö korraldust pealinnas.

Arupärimisele järgnes Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku ettepanek linnapea Taavi Aasale vabastada ametist abilinnapea Tõnis Mölder ja Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. Pillaku hinnangul on abilinnapea ja linnaosavanem suhtunud Tallinna lastekaitsesse hoolimatult ja tegutsenud asjatundmatult.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga