Lavastaja Ingo Normet liitus Isamaa erakonnaga

Ingo Normet koos Isamaa peasekretäri Priit Sibulaga liitumisavaldust allkirjastamas. Foto: Eesti Uudised

Lavastaja, õppejõud ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia emeriitprofessor Ingo Normet liitus Isamaa erakonnaga.

„Olen Isamaaga südames liitunud juba mitukümmend aastat tagasi. Olin Peeter Tulviste meeskonnas, kui ta kandideeris presidendiks. Tekkis tunne, et nüüd pean astuma Isamaa liikmeks. Olen Isamaad valinud, pidevalt jälginud ja kaasa elanud,“ ütles Ingo Normet Isamaaga liitumist kommenteerides.

Isamaa esimehe Helirv-Valdor Seederi sõnul on rahvuskultuuri teemad Ingo Normetile ja Isamaale ühiselt väga olulised. “Eesti keele ja kultuuri eest seisvad inimesed, laiemalt rahvuskultuuri eest seisvad inimesed ning rahvuskultuuri hoidmine ja edasiviimine kuulub Isamaa põhiväärtuste hulka. Seepärast on Ingo Normeti liitumine Isamaaga väga loomulik ja oluline. Tahame, et need väärtused oleksid täna piisavalt kaitstud, mille eest Ingo ja Isamaa viimased 30 aastat seisnud on,“ ütles Helir-Valdor Seeder.

Ingo Normet rääkis Isamaaga liitumisel, et parlamendist ei tohiks kaduda väärikus. „Isamaa on olnud julge ja riskialdis erakond. Omapoolse uue sloganivariandina pakuksin välja „Isamaa teeb meele rõõmsaks“. Üleüldse leian ma, et poliitikas võiks senisest enam huumorit olla, sest huumor liidab ja aitab pingeid maha võtta. Ülemäärane tõsidus ja närvilisus poliitikas loob ühiskonnas tarbetuid pingeid ja meil ei ole kurjust juurde vaja.”

„Mäletan nostalgiaga aega, mil riigikogus andsid tooni noored riskijulged isamaalased ja teiste hulgas ka kuningriiklased. Minu meelest oli see juba tol aal suurepärane näide noorest demokraatiast. Tahaks nende aegade sundimatut hoogu ja kokkuleppevaimu ka tänapäeval tunda,“ ütles Ingo Normet.

Vaata videointervjuud Ingo Normetiga siit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga