Vaata videot! President Kersti Kaljulaid kohtus Fidžil oma kollegiga

President Kersti Kaljulaid ja Fidži president Jioji Konusi Konrote. FOTO: Kuvatõmmis

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Fidži pealinnas Suvas Fidži Presidendi Jioji Konusi Konrotega.

Kohtumine on osa presidendi töövisiidist Austraaliasse ja Okeaaniasse, et arendada suhteid ja  koguda toetust Eesti kandideerimiseks ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.  ÜRO Julgeolekunõukogusse kandideerimisel oluline mõista maailma eri regioonides toimuvat ning tihendada sidemeid ka piirkondadega, kellega seni on kontaktid olnud napid.

Austraalia ja Okeaania töövisiidi käigus kohtus president Kaljulaid Austraalia kindralkuberner Sir Peter Cosgroveiga, kohaliku Eesti kogukonnaga ja osales Võitmatute mängude avatseremoonial, kus osalesid ka Eesti teenistuses viga saanud kaitseväe veteranid. 22. oktoobril alustas president Kaljulaid töövisiiti Vanuatule, kus ta kohtus president Tallis Obed Mosesega, ja Fidžil, kus kohtus oma kolleegi president Jioji Konusi Konrotega. Joiju Konusi Konrote väljendas oma huvi Eesti edusammude alal IT-alal ja avaldas lootust kohtuda president Kaljulaidiga ka Tallinnas.

Homme jätkub president Kaljulaidi töövisiit Uus-Meremaale, kus kohtub peaminister Jacinda Arderniga ning kindralkuberneri Dame Patsy Reddyga ning Vaikse ookeani saareriikide diplomaatiliste esindajatega.

Fidži on saareriik Austraaliast läänes, mis koosneb 330st saarest. Fidži pindala on 18300 km2 ja riigis elab 912000 inimest. Fidži on üks Vaikse ookeani basseini arenenuma majandusega riike, mis saavutas iseseisvuse Briti impeeriumist 1987.

Vaata Eesti Uudistest presidentide kohtumise tseremooniat Vaikse ookeani saarestikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga