Urmas Reinsalu: oma riigi tarbijate ja majanduse huvide kaitsmine on valitsuse agendast maas

Urmas Reinsalu hinnangul on Eesti valitsus asunud positsioonile mitte toetada Euroopa Liidu energiaturu reformimist.

Euroopa Liidu valitsusjuhid ei jõudnud ülemkogul kiirelt mitmekordistunud energiahindadele lahenduse leidmises kokkuleppele, lahtiseks jäi ka tuumaenergia käsitlemine roheenergiana, vahendab ERR.

Urmas Reinsalu kirjutab teemakohases sotsiaalmeediapostituses, et kui EU Observer toob ära riikide võitluse Euroopa Liidu energiaturu üle, et leida lahendusi elektri hinnakaosele Euroopa Liidu Ülemkogul, siis Eesti seisukohti ei mainita üldse.

„Tegelikult on Eesti valitsuse positsioon selge: mitte toetada Euroopa Liidu energiaturu reformimist. Sellekohase üheksa riigi avaldusega ühines Taavi Aas oktoobris enne Euroopa Liidu energiaministrite kohtumist (Lätil ja Leedul oli oidu kõrvale jääda). Seda seisukohta toetas välisminister Eva-Maria Liimets ka 14. detsembri üldasjade nõukogus ja seda väljendas 16. detsembril ka peaminister. Oma riigi tarbijate ja majanduse huvide kaitsmine on valitsuse agendast maas,“ rõhutab Reinsalu ning sedastab, et meie inimeste eest seisavad EL-i aruteludes paradoksaalselt hoopis teiste riikide valitsusjuhid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga