Tallinna linnavalitsus on paisanud taksonduse tagasi 90ndatesse

FOTO:Scanpix/ARTUR SADOVSKI/POSTIMEES

Tallinna Linnavolikogu liikme Kaido Kuke (Isamaa) sõnul valitseb pealinna taksonduses kaos pärast seda, kui linnavalitsus lõpetas rendilepingu eraettevõtjaga Viru tänava taksopeatuses. 

“Pikka aega taksopeatust rentinud Tulika Taksoga leping lõpetati ja peatus anti kuu algusest avalikult kasutamiseks vaid elektri- ja hübriidtaksodele. Idee propageerida rohelist transporti võis teoorias tunduda mõistlik, kuid praktikas on linn astunud ämbrisse. Peale Viru tänava peatuse rendilepingu lõpetamist valitseb seal kaos, sest Tallinnas ei ole piisavalt elektri- ja hübriidtaksosid, et rahuldada Viru tänava tippajaja nõudlust taksode järele,” ütles Kukk, kes on omal algatusel käinud korduvalt olukorraga tutvumas.

“Loodus tühja kohta ei salli, seega on Viru tänava peatusesse lisaks soovitud elektri- ja hübriidautodele tekkinud sisepõlemismootoritega FIE-de punt, kellest paljusid kroonib röövelkallis kilomeetrihind. See näitab, et taksonduses korda hoidev MUPO ei saa oma tööga hakkama ja keskkonnasõbralike taksode asemel leiab peatusest tihti hoopis Tallinna taksonduse põhjakihi,” rääkis Kukk.

Kuke sõnul oleme jõudnud olukorda, kus taksoteenuse saadavus ja kvaliteet on vanalinna ümbruses alla käinud ning teenuse hind tarbijale kasvanud. “Linna taksoeksperimendist on kujunemas häbiplekk, mis viib Tallinna taksonduse tagasi 90ndatesse. Selline korralagedus annab linna külastavatele turistidele tunde, et Euroopa Liidu liikmesriigi pealinna asemel külastatakse mõnda Ida-Euroopa provintsi, kus turisti iga hinna eest kooritakse,” lõpetas Kukk.

Kuke sõnul saaks rohelist taksondust edendada ka ilma toimiva süsteemi lammutamiseta, korraldades taksopeatuse rentimiseks uue konkursi, kus seda rentiv taksofirma kohustub lisatingimusena osaliselt kasutama hübriid- või elektriautosid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga