Maaelukomisjon arutab Jõgeval põuakahjude leevendamist

FOTO: Scanpix/Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Riigikogu maaelukomisjon arutab Jõgeval peetaval erakorralisel istungil põllumajandusorganisatsioonide esindajatega pikast põuast tingitud probleeme ja võimalikke lahendusi olukorra leevendamiseks.

Maaelukomisjoni esimehe Aivar Koka (Isamaa) sõnul on kõige raskemad põuakahjud Lääne-Virumaal, aga ka Jõgevamaal, Tartumaal ja Raplamaal, edastas riigikogu pressiesindaja “Piimakarja pidajad pole saanud varuda talveks piisavalt sööta, paljud köögiviljakasvatajad on ikaldunud kapsad ja porgandid maa sisse kündnud ning vilja- ja kartulisaagistki pole palju loota,” nentis Kokk. “Põllumeeste toetuseks tuleks abi küsida Euroopa Komisjonilt ja vajadusel leida raha ka riigieelarvest.”

“Valitsus peab tegutsema kiiresti ja töötama välja lahendused kõige enam põuas kannatanud tootjate toetamiseks, et ennetada kriisi põllumajanduses,” ütles maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse (Reformierakond). Ta lisas, et kuum on liiga teinud ka Lätis ja Leedus, kus valitsused tegutsevad aktiivselt olukorra lahendamise nimel.

Maaelukomisjoni istungist võtavad osa maaeluminister Tarmo Tamm, Taimekasvatuse instituudi, Põllumajandus-Kaubanduskoja, Talupidajate Keskliidu, Aiandusliidu ja Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liidu esindajad.

Enne erakorralist istungit kirjutas maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk Maalehes: “Kuid ilmaolusid arvestades tuleb meil astuda samme, mis aitaksid põllumehi võimalikult kiiresti. Hädaolukorraseaduse muutmine võtaks liiga palju aega. Seetõttu peame kaaluma teisi võimalusi. Valitsus on esimesed sammud selleks teinud.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga