Keskerakonnal ja Reformierakonnal on reaalsed makseraskused

Reklaamiärimees Paavo Pettai oli oluline figuur Edgar Savisaare ja Keskerakonna kohtuprotsessis. Temaga seotud garantiikirjade teemal vaidleb erakond kohtus ka ERJKga. Foto: GEORG KÕRRE/POSTIMEES

Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjon (ERJK) analüüsis neljapäeval toimunud koosolekul erakondade majandusaruandeid ning hindas Keskerakonna ja Reformierakonna finantsseisu väga nõrgaks.

ERJK vaatas läbi erakondade 2017 aasta majandusaruanded ja 2018 2. kvartali rahastamise aruande. Viimastest nähtub, et kahe suure- Reformierakonna ja Keskerakonna finantsseis on äärmiselt kehv. Mõlema erakonna netovara on negatiivne ja neil on üle 180 päeva maksmata arveid ca poole miljoni euro jagu, ütles Eesti Uudistele komisjoni aseesimees Kaarel Tarand.

Sisuliselt on neil maksmata suur osa 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimiste kampaaniakuludest ja komisjoni teeb see ettevaatlikuks, sest suurte erakondade rahapuudus võib tekitada kiusatusi. Tarandi hinnangul pole ei Kesk- ega Reformierakond tänaste laekumistega suuteline oma võlgnevust lähiajal likvideerima.

Lisaks makseraskustele ei klapi Keskerakonna aastaaruanne ERJK-le esitatavate jooksvate aruannetega, mida täiendab erakonna soovimatus komisjoniga koostööd teha.

Keskerakond on kohtus vaidlustanud ERJK ettekirjutuse, millega kohustatakse parteid kandma keelatud annetus riigieelarvesse. Vaidlus on praegu kohtu teises astmes. Komisjon otsustas, et nad nõutavad Keskerakonnalt ka keelatud annetuse tagasimaksmist, mis tehti venekeelses telekanalis PBK tasuta saadete Russki Vopros vormis. Tarand edastas komisjoni hinnangu, et tegu oli vestlussaadeteks maskeeritud poliitilise reklaamiga. Saate kõik õigused on tellijal, sealhulgas eeltsensuur, lisas Kaarel Tarand.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga