Riho Terrase hinnangul ei tohi rohe- ega digipööret lasta juhtida fanaatikutel, sest nõnda saab eesmärgiks pööre pöörde pärast, mitte olemasoleva paremaks muutmise pärast. Foto: Erik Prozes/Postimees

Isamaa suurkogul peetud kõnes tõi europarlamendi liige Riho Terras välja, et Euroopas sepistatavad rohepööre ning digipööre on ka Eestile väga olulised ja neid ei tohi läbi viia nii, et olemasolev kannataks.

Terras selgitas, et kuigi Euroopa Rahvapartei on suurim europarlamendis, siis on neil viimasel ajal tulnud olla kaitsepositsioonil, sest soovimatus koostööks teiste tiibadega on läbiv ja see on andnud eelise vasakpoolsetele parteidele.

„Eestile olulisel energeetikadebatil on rohelised seepärast tugevamal pinnasel,“ ütles Terras.

Terras on varemgi märkinud, et ei rohe- ega digipööret ei tohi lasta juhtida fanaatikutel, sest nõnda saab eesmärgiks pööre pöörde pärast, mitte olemasoleva paremaks muutmise pärast.

Isamaa saadik Terras lubas neil Eestile tähtsatel teemadel ka edaspidi Euroopa Parlamendis teraselt silma peal hoida ja Eesti huvide eest seista. „Seisan nii täna kui tulevikus Eesti maaelu ja põllumajanduse huvide eest Euroopas,“ ütles ta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga