Sotside toetus langes aasta madalaimale tasemele

SDE esimees Indrek Saar pole suutnud sotse taaskäivitada. Erakond on rahulistes raskustes ja opositsiooni jäämine oli samuti valusaks hoobiks Foto: KRISTJAN TEEDEMA/POSTIMEES

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna reiting on langenud käesoleva aasta madalaimale tasemele. Teiste erakondade reitingud on püsinud peaaegu muutumatuna, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstati värskest uuringust. 

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,4, Keskerakonda 23,9 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 15,5 protsenti vastajatest. Isamaa toetus püsib stabiilsena ning on seitse protsenti.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna toetus on 8,4 protsenti, mis tähendab selle aasta madalaimat taset. Varasemalt oleme kirjutanud, et sotside vaikeeluga on rahulolematud ka teised erakonna juhtivpoliitikud eesotsas Katri Raiki ja Riina Sikkutiga.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,4 protsenti ning opositsioonierakondi 42,8 protsenti. Opositsiooni toetus on olnud kuus nädalat järjest langustrendis ning selle ajaga on opositsioon kaotanud viis protsenti toetajatest. 

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga