Helir-Valdor Seeder valiti Riigikogu juhatusse

FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES

Eile toimunud esimesel Riigikogu istungil valiti Riigikogu esimeheks Henn Põlluaas, I aseesimeheks Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ja II aseesimeheks Siim Kallas.

Vastvalitud juhatuse liikmed rõhutasid parlamentaarse demokraatia tähtsust. Henn Põlluaas sõnas, et riigikogu kohustus seista Eesti suveräänsuse, demokraatia, sõnavabaduse ning oma riigi ja rahva huvide eest. Ta avaldas veendumust, et uus koosseis ja uus juhatus saavad oma tööga suurepäraselt hakkama.

Seeder ütles, et on veendunud parlamentaarse demokraatia toetaja ja tema eesmärk on riigikogu autoriteeti tõsta. Aseesimehe sõnul on vaja saavutada seadusandliku ja täitevvõimu vahel parem tasakaal. Helir-Valdor Seeder kandis Riigikogu I aseesimehe rolli ka aastatel 2015-2016 Taavi Rõivase valitsuses.

Kallase sõnul teeb värskelt valitud riigikogu juhatus kõik selleks, et parlamendil oleks väärikas ja tõsine koht Eesti demokraatlikus otsustusprotsessis.

Riigikogu esimehe valimistel hääletas Henn Põlluaasa poolt 55 saadikut. Samuti esimehe kohale kandideerinud Sven Mikseri poolt hääletas 45 saadikut. Riigikogu aseesimeeste valimistel hääletas Seederi poolt 55 saadikut. Siim Kallase poolt hääletas 44 saadikut. Üks hääletussedel osutus kehtetuks.

Lisaks registreeris Riigikogu juhatus neljapäeval viis riigikogu fraktsiooni.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees on Martin Helme ning aseesimehed Rene Kokk ja Siim Pohlak. Eesti Reformierakonna fraktsiooni esimees on Kaja Kallas ning aseesimehed Arto Aas ja Keit Pentus-Rosimannus.

Eesti Keskerakonna fraktsiooni esimees on Kadri Simson ning aseesimehed Siret Kotka-Repinski ja Kersti Sarapuu. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees on Jevgeni Ossinovski ja aseesimees Riina Sikkut. Isamaa fraktsiooni esimees on Priit Sibul ja aseesimees Andres Metsoja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga