Kindralmajor Neeme Väli liitub Isamaaga

Endine Kaitseliidu ülem ja Eesti esindaja NATO juures, kindralmajor reservis Neeme Väli teatas neljapäeva hommikul, et liitub Isamaa Erakonnaga. Toome tema avalduse ära täismahus.

Leian, et pole õige meie ümber toimuvat mugavalt diivanil istudes pealt vaadata.

Õhku kirjutatud ja õigusliku katteta riigieelarve, milles raudtee ja laevad segi aetakse, vurrina tiirlev moraalikompass, riigi antud lubaduste tagasivõtmine on vaid mõned näited koalitsiooni käitumismustrist. Valitsuse tegevus näeb välja nagu sõit ameerika mägedel, mida kogu Eesti rahvas on sunnitud kaasa tegema. Oma riik ei ole vagun, mida saab peatada, et maha minna.

Tänases julgeolekuolukorras on vaja selget ja arusaadavalt sõnastatud eesmärki ning sihipärast tegevust, mis pakuks alternatiivi koalitsiooni rabistamisele. Minu hinnangul suudab Isamaa seda alternatiivi pakkuda ja selle tõttu otsustasin erakonnaga ühineda. Jätkuvalt on minu raskuspunktiks julgeolekupoliitika ja riigikaitse.“

Isamaa esimees Urmas Reinsalu tervitas Väli otsust. Kindral Neeme Väli tegi põhimõttelise kaaluga valiku ning otsustas liituda Isamaaga. Mul on selle otsuse üle hea meel,“ kirjutas Reinsalu ühismeedias. Isamaa on positiivne alternatiiv tänase valitsuse poliitikale. [Väli] ekspertiis julgeolekuvallas on Eesti riigikaitse eest seismisel väärtusliku kaaluga. Rasketel julgeolekukriisi aegadel vajab Eesti analüütilist ja pädevat vaadet tänasele olukorrale ning tulevikuriskidele. Kindral Väli annab koos teiste meie ekspertidega selles vallas kaaluka panuse.“

Kaitseliidu taastajate sekka kuulunud Neeme Väli oli aastatel 2008-2011 Kaitseväe peastaabi ülem, pärast mida jätkus ta teenistus Brüsselis Eesti esindajana NATO ja Euroopa Liidu juures. Aastatel 2012-2018 teenis ta NATO peakontoris. Kindralmajori auastme omistas Neeme Välile president Toomas Hendrik Ilves 2012. aastal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga