Kaitseministeerium saatis Ukrainasse 2400 püstolit

Kaitseminister Jüri Luige sõnul toetab Eesti Ukrainat lisaks relvade annetamisele ka eriväelaste väljaõppel ja sõjameditsiini alal ning jagab kogemusi territoriaal- ja küberkaitse valdkondades. Foto: kaitseministeerium

Kaitseministeerium pani 7. mail Eestist Ukrainasse teele 2400 Makarovi püstolist koosneva saadetise, mille eesmärk on toetada Ukraina iseseisva kaitsevõime tugevdamist.

Kaitseminister Jüri Luige sõnul toetab Eesti Ukrainat järjekindlat ja vankumatult – taastada tuleb riigi suveräänsus ja territoriaalne terviklikkus. „Venemaa jätkuv agressioon Krimmis ja Ida-Ukrainas on vastuvõetamatu ning omab laiemat mõju kogu Euroopa julgeolekule,“ ütles kaitseminister Luik. „Saadetisega toetame oma liitlast, kes on kuuendat aastat sõjas,“ lausus ta.

Luik märkis, et lisaks poliitilisele toetusele ja arenguabile, on oluline pakkuda reaalset tuge Ukraina iseseisvale kaitsevõimele. „Lisaks relvade annetamisele toetab Eesti Ukrainat eriväelaste väljaõppel ja sõjameditsiini alal ning jagab kogemusi territoriaal- ja küberkaitse valdkondades,“ lausus ta.

Luik toonitas, et hoolimata keerulisest olukorrast riigis on Ukraina jätkanud oluliste reformide elluviimist, mis on märkimisväärne.

Kaitseväe pearelvur major Risto Pärtel ütles, et Eesti kaitsevägi sai relvad loovutada, sest mindi üle NATO standardiga kaliibritele. „Makarov on oma ehituselt kompaktne, töökindel ja lihtne kasutada ning lisab ukrainlaste relvastusele kindlasti olulise komponendi,“ lisas pearelvur Pärtel.

Relvad saadetakse Ukraina palvel ja need võtab vastu sealne maavägi. Transpordikulud ligi 7000 eurot kannab Eesti.


Püstol Makarov (PM). Kaliiber 9 mm, padrun 9 x 18 mm, kuuli algkiirus 315 m/s, efektiivne laskekaugus 25 m, salve mahtuvus 8 padrunit, relva kaal tühja salvega 730 g, relva kaal laetud salvega 810 g, relva üldpikkus 161 mm, vintraua pikkus: 93,5 mm. Allikas: Eesti Kaitsevägi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga