Priit Sibul perehüvitiste seadusest: kokkulepped on täitmiseks

Reformierakonda kuuluv sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo saatis kooskõlastamisele perehüvitiste eelnõu, millest on välja jäetud lasterikaste perede toetuse järk-järgulise vähendamise ettepanek. Isamaa peasekretär Priit Sibula sõnul ootab Isamaa, et Reformierakond koalitsioonilepingust kinni peaks.
“Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo saatis kooskõlastusringile perehüvitiste eelnõu, kust on sihilikult välja jäetud lasterikka pere toetuse järk-järguline vähenemine. Peaminister Kaja Kallas ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et Reformierakond on valmis sellest ka loobuma,” kirjutab Sibul lisades, et
Isamaa täidab kokkuleppeid ning eeldab sama ka enda partneritelt.
Reformierakonna, Isamaa, SDE koalitsioonilepingus on kirjas:
„Võtame 1. novembriks vastu seaduse, millega tõstetakse alates 1. jaanuarist 2023 Eesti lastega perede toimetulemise kindlustamiseks ning perede väärtustamiseks olulisi toetusi järgmiselt:
• esimese ja teise lapse toetus tõuseb 80 euroni kuus;
• üksikvanema lapse toetus tõuseb 80 euroni kuus;
• lasterikka pere toetus tõuseb 3–6 lapse puhul 600 euroni kuus ning 7 ja enama lapse puhul 800 euroni kuus;
• lasterikka pere toetusest väljumine toimub etapiviisiliselt – kolmest lapsest vanema 24- aastaseks saamisel väheneb peretoetus 1/3 võrra ning sama mudel laieneb järgmistele lastele.
• lasterikka pere toetusele rakendub alates 2024. aastast indekseerimine pensioniindeksi alusel;“
Priit Sibula sõnul nõustusid kõik osapooled sellise kokkuleppega. “Siin ei ole mingit kahetimõistmist ning koalitsioonileping on saanud kõigi kolme osapoole allkirjad. Sotsiaalkaitseministri väide, et lasterikka pere toetuste järk-järgulise väljumise korraldamiseks on vaja oodata kaks aastat ei ole lihtsalt usutav. See on venitamistaktika, et lasterikaste perede poolt kauaoodatud muutus teadmata tulevikku lükata.”
Ta rõhutas, et lasterikka pere toetuse järk-järguline vähenemine oli juba kirjas Isamaa ja kolme teise erakonna algatatud perehüvitiste seaduse muudatuses. “Nüüd tuleb see asi ka ära teha, mitte otsida mugavaid ettekäändeid,” kirjutas Sibul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga