Riina Solmani sõnul näitab lisaeelarve sisu, et Tallinna Linnavalitsuse sõnad ja teod ei käi käsikäes

Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsiooni esinaine Riina Solman.

Tallinna volikogu Isamaa fraktsiooni esinaise Riina Solmani sõnul esitati Tallinna lisaeelarvesse palju säravaid ja tunnustamist väärt ettepanekuid valdkondades, mida ka linnavalitsus on varasemalt oma sõnadega oluliseks pidanud, kuid millele kahjuks tegusid ei ole järgnenud.

„Linnavalitsus ei toetanud enamust opositsiooni muudatusettepanekutest Tallinna lisaeelarvesse. Näiteks ühiskonna siduvus. Lugupeetud linnapea on korduvalt volikogu ees nõustunud, et Tallinna eesti ja vene keelt kõnelevad inimesed peaksid olema paremini integreeritud ning et eesti keele oskus on vajalik alus eluks, nii kvaliteetse hariduse kui ka hea töökoha saamisel. Ometi ei toetanud linnavalitsus Isamaa fraktsiooni ettepanekut luua stipendium, mis oleks mõeldud noortele ülikooli astujatele, kes soovivad tulevikus hakata vene keelt kõnelevatele noortele eesti keelt õpetama,“ selgitas Solman.

„Teine näide on rattateede võrgu arendamine, mis vajab kordades suuremat rahastust, et jõuda tasemeni, mis on turvaline ja mugav kõigile liiklejatele. Linlastelt on kogutud kokku spetsiifilised murekohad seoses rattateedega, mida tuleks esmalt parandada, nt Endla tänava ristmik. Nendest murekohtadest on tänaseni märkimisväärne hulk parandamata ning ka Isamaa fraktsiooni ettepanekut rahastust rattateedele suurendada linnavalitsus ei toetanud,“ ütles Solman.

„Isamaa fraktsioonil on hea meel, et puuetega inimeste jaoks on linnavalitsus täiendavat raha leidnud ning tunnustab nõrgemate ühiskonnagruppide toetamist,“ lisas ta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga