Rahvastikuminister Riina Solman kohtus Püha Tooli riikidevaheliste suhete sekretär peapiiskop Paul Richard Gallagher’iga

Rahvastikuminister Riina Solman Vatikani välisministri peapiiskop Paul Richard Gallagheriga. FOTO: Eesti Uudised

Rahvastikuminister Riina Solman kohtus Vatikani välisminister peapiiskop Paul Richard Gallagheriga. Kohtumisel arutati tulevikuväljakutseid ja võimalikke koostöökohti.

Rahvastikuminister tõdes 31. jaanuaril toimunud kohtumisel, et Eesti ja Vatikani suhted on alati väga head olnud. „2018. aastal, meie sajandal iseseisvusaastal, tõi paavst Franciscuse peetud missa Tallinnas Vabaduse väljakule üle 10 000 inimese. See oli rahvast ühendav ja südamesse minev kulminatsioon paavsti Eesti visiidile,“ märkis Riina Solman.

Eestis on 2020. aasta seisuga umbes 6400 katoliiklast. Solman nentis, et Eesti väärtustab kõrgelt usuvabadust ja seetõttu on Eesti otsustanud ühineda USA poolt algatatud Rahvusvahelise usuvabaduse alliansiga. „Eesti riik soovib edendada usuvabadust kogu maailmas. Kui usuvabadus on kaitstud, siis on ka kõik teised vabadused kaitstud,“ ütles Solman.

Püha Tooli riikidevaheliste suhete sekretär peapiiskop Paul Gallagher  viibib Eestis ametlikul visiidil 30.-31. jaanuaril 2020. Gallagheri vastutusvaldkonda kuuluvad Rooma-Katoliku Kiriku tegevuse reguleerimine, rahvusvaheliste võrgustike loomine, apostellik nuntsiatuur ja teised diplomaatilised küsimused. Peapiiskop Paul Gallagheri visiit on teine Vatikani riikidevaheliste suhete sekretäri Eesti külastus.

Rahvastikuminister vastutab rahvastiku- ja perepoliitika kujundamise, rahvastikutoimingute koordineerimise ning usuasjade ja kodanikuühiskonna arengu eest. Riina Solman on rahvastikuminister alates 29.04.2019.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga