Solman: ülestõusmispühade tähistamine eriolukorras toimub infokanalite kaudu inimeste kodudes ja südametes

Rahvastikuminister Riina Solman. Foto: Siim Solman

Siseministeeriumi ja Eesti Kirikute Nõukogu kodulehtedele koondati info Eesti erinevate kirikute ülestõusmispühade aegsete tele- ja veebiteenistuste kohta. Tavapärased rahvarohked ristikäigud, missad, jumalateenistused ja kogunemised haudadel sel aastal koroonaviiruse pandeemilise leviku tõttu ei toimu.

„Ülestõusmispühad on rõõmupühad. Sel aastal rõõmustame aga esmakordselt suletud kirikutega. See on harjumatu ja raske, kuid see ei tähenda, et pühad ära jäävad. Pühad toimuvad meie kõigi südametes, meie kodudes ning tele-, raadio ning muude infokanalite kaudu edastatuna,“ nentis Solman.„Pühade ajal koju jäämist on oma pöördumistes palunud ka kõikide konfessioonide juhid, kuulame neid!“ Homme ei toimu ka juba traditsiooniks kujunenud oikumeenilised suure reede ristitee ringkäigud erinevates Eesti paikades. Ära jäävad traditsioonilised õigeusu ristikäigud ümber kirikute ülestõusmispühade ööl. Kui nende pühade ajal on kombeks käia oma lähedaste haudadel, siis siingi on nii riik kui kirikujuhid manitsenud hoiduma olukorrast, kus on palju inimesi koos,“ selgitas Solman.

Minister lisas, et kogunemiskeelu tõttu, mis on seatud viiruse leviku tõkestamiseks, et toimu eriolukorra ajal katoliku  missasid, õigeusu liturgiaid, ega teiste kristlaste jumalateenistusi. „Eriolukorra piirangutest lähtuvalt peame lähtuma iseenda ja end ümbritsevate inimeste tervise hoidmise vajadusest. Peame püsima kodus, ka usupühadel. Rahvakogunemised on nii ühiskondlikes ruumides, sealhulgas ka kirikutes kui ka vabas õhus, keelatud,“ rõhutas Solman.

 

Eesti Rahvusringhäälingus ülekantavad, järelvaadatavad ja järelkuulatavad Suure Nädala teenistused:

ETV

10.04 kell 11.00-12.00 – Suure Reede jumalateenistus Tallinna Püha Siimeoni ja naisprohvet Hanna katedraalkirikus (Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik)

12.04 kell 11.00-12.00 – Esimese ülestõusmispüha jumalateenistus Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus (Eesti Evangeelne Luterlik Kirik)

 

ETV+

12.04 kell 7.30-8.00 – Venekeelne palvus. Teenib ülempreester Rostislav Kozakevitš (Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik)

19.04 kell 7.30-8.00 – Venekeelne palvus. Teenivad  metropoliit Eugeni ja diakon Aristarh Sviridetski (Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik)

 

Vikerraadio ja Klassikaraadio

10.04 kell 11.00-12.00 – Suure Reede jumalateenistus Tallinna Mustamäe kirikus (Eesti Evangeelne Luterlik Kirik)

12.04 kell 11.00-12.05 – Esimese ülestõusmispüha jumalateenistus Keila Baptistikogudusest (Eesti EKB Koguduste Liit)

 

Rahvastikuminister vastutab rahvastiku- ja perepoliitika kujundamise, üleilmse eestluse edendamise, rahvastikutoimingute koordineerimise, uussisserändajate kohanemise ning usuasjade ja kodanikuühiskonna arengu eest. Rahvastikuministri eesmärgiks on rahva kestlikkus ja areng. Riina Solman on rahvastikuminister alates 29.04.2019.   

Täiendavat informatsiooni eriolukorra piirangutest saab jälgida Vabariigi Valitsuse koduleheküljelt www.kriis.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga