Tõnis Lukas: õpilaste tulevik ei tohi tehnilise rikke tõttu kannatada

Endise haridus- ja teadusministri Tõnis Lukase sõnul on riigigümnaasiumide sisseastumiskatsetel esinenud süsteemirike kahetsusväärne ning riigi ülesanne peab praeguses olukorras olema kiire kindlustunde pakkumine petta saanud peredele.

Lukas rõhutas, et nädalavahetusel untsu läinud riigigümnaasiumite sisseastumiskatsete puhul tuleb selgus luua kiiresti, sest juba järgmisel nädalal ootavad ees katsed Tallinna munitsipaalkoolides.

„Paljud perekonnad on segaduses, isegi kimbatuses. Haridus- ja teadusminister on öelnud, et sellistes olukordades toimub vastuvõtt lõputunnistuste ja vestluste põhjal ning koolid toimivad täna väga õigesti. Tegelikkuses me ei saa väita, kas koolid käituvad õigesti või vaieldavalt, sest täit infot lahenduste kohta veel pole. Ei teata, kas koolidesse vestlusele kutsutakse kõik soovi avaldanud või tehakse seda valikuliselt. Seda aga on vaja teada, sest õpilaskandidaatide järgmised sammud sõltuvad sellest,“ ütles Lukas Riigikogu istungil minister Kristina Kallasele arupärimist esitades.

„Kui gümnaasiumid hakkavad tegema oma otsuseid põhikooli lõputunnistuste alusel, saabub selgus alles suvel. Kas tõesti peavad kannatanud nii kaua ootama. Nii ei saa ju teha selgeid valikuid! Pealegi sõltuvad riigigümnaasiumides toimuvast ka teised gümnaasiumid, kes õpilasi ja nende eelistusi ootavad. Järgnevalt peavad kõik osapooled esmajärjekorras tagama, et õpilaste õigused ja huvid ei saaks riigipoolse eksimuse tõttu kahjustatud ning ühegi noore tulevik ei saaks kannatada. Vajame selgeid sõnumeid, millistel alustel hakatakse riigigümnaasiumides nüüd õpilasi vastu võtma.“ lisas Lukas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga