Eesti Töötukassa alustas töötasu hüvitiste väljamaksmist

Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel. Foto: Eesti Töötukassa

Töötasu hüvitis jõuab esimese enam kui 1000 töötajani. Esimeste hüvitiste summa brutos oli üle 686 300 euro ja keskmine hüvitise suurus brutos 660 eurot. Rahuldati 173 tööandja taotlused, kelle juures töötab kokku 1039 inimest, teatab töötukassa.

Töötasu hüvitise taotlusi menetletakse ja hüvitisi makstakse välja taotluste saabumise järjekorras. Väljamakseid teeb töötukassa igal tööpäeval.

Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul võtab töötasu hüvitise taotluses esitatud andmete kontroll aega mõned päevad, vajadusel küsib töötukassa tööandjalt lisainfot. „Kui kõik on korrektne, siis saavad nii töötaja kui tööandja otsuse oma e-postkasti ja üldjuhul makstakse hüvitis järgmisel tööpäeval töötaja pangakontole,“ lisas Paavel.

Töötasu hüvitise taotlus tuleb esitada töötukassa iseteenindusportaalis e-töötukassa. Taotluse esitab tööandja või volitatud isik. Hüvitis kantakse töötaja pangakontole.

Töötukassa alustas taotluste vastuvõtmist 6. aprillil. 8. aprilli hommiku seisuga oli töötasu hüvitise taotluse esitanud 2663 tööandjat, hüvitist taotletakse 15 382 töötajale. Toetuse eesmärk on aidata eriolukorra tõttu ajutistesse raskustesse sattunud tööandjaid ja töötajaid.

Töötukassa hüvitab töölepinguga töötajale 70% tema varasemast keskmisest palgast, aga mitte rohkem kui 1000 eurot kuus brutos ja mitte vähem kui on alampalk. Tööandja on kohustatud maksma töötajale, kes saab töötasu hüvitist, brutotöötasu vähemalt 150 eurot. Tööandjal tuleb oma osa välja maksta enne taotluse esitamist.

Lisainfot saab tth@tootukassa.ee või telefonilt 15501

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga