Riho Terras: Euroopa Liit on eelmisest põgenikekriisist õppinud

Riho Terras. Foto: Eesti Uudised

Isamaa erakonda kuuluva Euroopa Parlamendi saadiku Riho Terrase sõnul on Euroopa Liit võrreldes viie aasta taguse ajaga palju paremini valmis põgenikelaine ohjamiseks. Terrase hinnangul on Euroopa Rahvapartei ridadesse kuuluvate Kreeka konservatiivide juhitav valitsus suutnud väga kiiresti tugevdada piirirežiimi ning kaitsta Euroopa Liidu välispiiri illegaalse põgeniketulva eest.

“Kuulasime täna koos teiste Euroopa Rahvapartei kolleegidega ära Euroopa Komisjoni asepresidendi Margaritis Schinase ettekande olukorrast piiril. Murelikuks teeb Türgi taktika põgenike kasutamisel survestamaks Euroopa Liitu”, nentis Terras.

“Täna tuleb demonstreerida solidaarsust Kreeka ja Bulgaariaga ning Euroopa Liit peab olema aktiivselt esindatud läbirääkimiste laua taga. On oht, et president Erdogani eesmärk on läbi rääkida kahepoolselt Prantsusmaa ja Saksamaaga. See ei ole minu hinnangul sobiv lahendus”, ütles Riho Terras.

Terrase sõnul kavandab Euroopa Liit erinevate meetmete rakendamist kindlustamaks oma kagupiiri. Lisaks FRONTEXi tugevdamisele, on kavas sihtotstarbelised rahaeraldised Kreekale piirikontrolli tõhustamiseks. Samuti on kavas kriisiabi mehhanismi rakendamine ning ebaseaduslike piiriületajate viivitamatu tagasisuunamise korraldamine. Põgenikega tegelemiseks suunatakse piirkonda lisaks veel 160 immigratsiooniametnikku.

“Igasugused ettepanekud FRONTEXi eelarve vähendamiseks järgmises eelarveperspektiivis on vastutustundetud, sest Euroopa Liit peab nii täna kui tulevikus olema jooksvalt valmis tegelema tõsiste väljakutsetega meie piiridel”, kommenteeris Terras.

Täna hommikuses avalduses rõhutas Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, et migratsioonipoliiitka on iga riigi enda otsustada. „Isamaa on seisukohal, et Euroopa Liidu liikmesriikidel peab säilima iseotsustamisõigus oma immigratsioonipoliitika üle ja Eesti valitsus ei tohi nõustuda sisserände sundkvootide kehtestamisega. Euroopa Liit peab kiiremas korras kehtestama tõhusa kontrolli oma välispiiride üle  ning Kreekale ja vajadusel ka teistele riikidele tuleb anda piirkontrolliks efektiivset abi. Just sellise abiga näitab Euroopa Liit oma ühtsust ja solidaarsust rändesurve alla sattuvate piiririikide suhtes,“ ütles Seeder.

Seeder lisas, et Isamaa on jätkuvalt seisukohal, et Euroopa Liidu välispiiride jätkusuutlik kindlustamine ja kaasaegselt toimiva piirikontrolli väljaarendamine tuleb rahastada Euroopa Liidu ühisest eelarvest.

Kommentaarid artiklile “Riho Terras: Euroopa Liit on eelmisest põgenikekriisist õppinud

  • 12. veebr. 2022 kell 09:20
    Permalink

    Ah te tulete mul mustandeid kustutama. Terras, sa oled ADL-sinistide nukust nutuvabamüürlane ja sa pole tahtnud sellest 666-satanistilast välja astuda, kuigi ma seda sulle 11.10.2021 Nevski katedraali ees südamele panin, kui te patseerisite Rotary vabamüürlase, Karise vannutamise riitusel. Meie vapsivaimuga mustandid on niikuinii ühisväljas oma tööd tegemas. Ja su meie rahvusegi anastajatest isandatel on sinu jaoks niikuinii sama saatus, nagu Süldikogus kõigi teiesuguste “meie päästjate” jaoks.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga