Kontaktõpe saab jätkuda, erisused Harjumaal ja Ida-Virumaal

Sõõm hapnikku. Õppetöö taastub 11. jaanuarist 13 Eesti maakonnas tavapärases vormis. Foto: Aare Lepaste

Kui Eestis taastub kontaktõpe igas haridusasutuses 11. jaanuarist, siis vastavalt haridus- ja teadusminister Jaak Aabi ettepanekule otsustas vabariigi valitsus lubada samal kuupäeval Harjumaal ja Ida-Virumaal kontaktõppele 1.-4., 9. ja 12. klassid.

11.-17. jaanuarini jäävad Harjumaal ja Ida-Virumaal õpilastele suletuks üldhariduskoolide, kutseõppeasutuste, rakenduskõrgkoolide ja ülikoolide õpperuumid. Piirangut ei kohaldata 1.-4. klassi, 9. klassi ning 12. klassi õpilastele, kes tohivad alates 11. jaanuarist alustada taas kontaktõppes.

Jätkuvalt ei laiene piirang hariduslikele tugiteenustele või konsultatsioonidele; praktika, eksamite või testide tegemisele ega olümpiaadidel osalemisele.

Harjumaal ja Ida-Virumaal kehtivad rakendatavad piirangud sportimisele ja treenimisele, spordi- ja liikumisüritustele, spordivõistlustele, noorsootööle, huviharidusele, huvitegevusele, täiendkoolitusele, täiendõppele kuni 17. jaanuarini (kaasa arvatud).

11. jaanuarist taastub ülejäänud Eesti 13 maakonnas õpe tavapärases vormis

Üldhariduskoolide, kutseõppeasutuste, kõrgkoolide osas ülejäänud Eestis taastub alates 11. jaanuarist kontaktõpe. Koolipidajad peavad rakendama haridus- ja teadusministeeriumi, terviseameti ning teadusnõukoja poolt ette nähtud meetmeid viiruse leviku pidurdamiseks.

10. jaanuarini (kaasa arvatud) pikendas valitsus ka juba kehtivaid piiranguid ülejäänud Eesti 13 maakonnas sportimisele ja treenimisele, spordi- ja liikumisüritustele, spordivõistlustele, noorsootööle, huviharidusele, huvitegevusele, täiendkoolitusele, täiendõppele.

Valitsus arutab hariduselu, sportimise ja täiendkoolituse valdkondadele kehtivaid piiranguid 7. jaanuaril.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga