Pensionäride Ühenduste Liit toetab teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmist

FOTO: SILLE ANNUK EESTI MEEDIA

Eile saatis Eesti Pensionäride Ühenduste Liit (EPÜL) välja pressiteate, milles avaldati toetust valitsuse plaanile muuta teine pensionisammas vabatahtlikuks. EPÜLi sõnul vabastab teise samba vabatahtlikuks muutmine tänased ja homsed pensionärid kahjulikust ja ebapraktilisest süsteemist.

“Eesti Pensionäride Ühenduste Liit on korduvalt arutanud pensioni teise sambaga seotud temaatikat ja on leidnud, et praegu kehtiv süsteem ei õigusta ennast. Teise pensionisamba muutmine vabatahtlikuks päästab tänased ja homsed pensionärid kahjulikust ja ebapraktilisest süsteemist. Mitmed pensionärid on pöördunud EPÜL-i poole küsimustega, kas on võimalik olemasolevaid, juba sõlmitud pensioni teise samba pensionikindlustuslepinguid üles öelda. Valitsuse pensionireform näeb ette võimaluse, üle vaadata seni sõlmitud pensionilepingud kindlustusseltsidega,” märkis liit.

“See annab tänastele pensionäridele võimaluse ise otsustada, kas nad jätkavad lepinguid või võtavad raha ühe korraga välja. Praegu saab raha korraga välja võtta ainult inimene, kel on pensioni teise sambasse kogutud suhteliselt väike summa. See piirang pole mõistlik,” leiab EPÜL.

“Pensioni teise samba muutmisega vabatahtlikuks liigume ühiskonna suunas, kus pensionisüsteemis väheneb senine varanduslik kihistumine. Pärast seaduse vastuvõtmist ei ole ühelgi pensionäril enam kohustust sõlmida kindlustusseltsiga lepingut, vaid igal inimesel on mitu valikut, kuidas enda kogutud säästudega ümber käia,” lisab EPÜL.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga