Martin Müürsepp: valitsus oleks pidanud Saku Suurhalli laiendamist toetama

Martin Müürsepa sõnul vajab Eesti vähemalt 10 000 istekohaga saali, et olla rahvusvahelisel spordiareenil konkurentsivõimeline. Foto: Taavi Liivo

Martin Müürsepp ei mõista vabariigi valitsuse otsust mitte toetada Saku Suurhalli laiendamist selleks, et Eesti saaks korraldusõiguse 2025. aasta EM-i alagrupiturniiri võõrustamiseks.

Müürsepa sõnul on eestlased korvpallirahvas. “Suurturniiridel oleks Eestis garanteeritud täismaja ning meie alaliidud ning ürituste korraldajad on korduvalt erinevatel spordialadel näidanud üles võimekust läbi viia kõrgel tasemel üritusi,” ütles Müürsepp.

Müürsepp nõustub Korvpalliliidu presidendi Priit Sarapuu väitega et valitsuse otsus on pettumus Eesti spordi- ja kultuurirahvale. “Meie korvpallurid on jõudmas parimasse ikka ning vaadates rahvusvahelist huvi korvpalli vastu tooks tippturniiri läbiviimine Eestile märkimisväärset maksutulu,” ütles ta.

“Eesti vajab vähemalt 10 000 istekohaga saali, et olla rahvusvahelisel spordiareenil konkurentsivõimeline ning on kahju, et seda otsust ei toetata,” lõpetas Müürsepp.

Korvpalliliidu teatel toob vastavalt sõltumatutele uuringutele sellise ürituse korraldamine Soome ja Läti näitel keskmiselt 45 miljonit eurot ning puhast maksutulu seitse miljonit eurot. Samuti avardaks sellise areeni loomine liidu hinnangul võimalusi teiste kultuuri, spordi ja muude suurürituste korraldamiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga