Isamaa kutsub riigikogu rändepaktiga liitumist mitte toetama

Isamaa esimees Helir- Valdor Seeder Foto: Eesti Uudised

Isamaa fraktsioon esitas neljapäeval riigikogu väliskomisjonile muudatusettepaneku riigikogu avaldusele „ÜRO Globaalse Ränderaamistiku kohta“, mille kohaselt Eesti ei ühine raamistikuga ja ei pea seda endale siduvaks.

Isamaa muudatusettepaneku sisu on järgmine:

“Tulenevalt sellest, et ÜRO Globaalne Ränderaamistik võib kaasa tuua õiguslikke tagajärgi rahvusvahelise tavaõiguse kujunemise läbi ning arvestades Eesti riigi ajaloolist tausta ja keerulist demograafilist olukorda, deklareerib Riigikogu käesolevaga järgmist:

– Eesti Vabariik ei ühine ÜRO Globaalse Ränderaamistiku heakskiitmisega Valitsustevahelisel Konverentsil;

– ÜRO Globaalne Ränderaamistik ei ole rahvusvahelise õiguse kohaselt Eesti Vabariigile siduv;”

Isamaa on varem teatanud, et ei toeta ÜRO ränderaamistikuga liitumist valitsuses ja ei kavatse seda toetada ka riigikogus. Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et erakond kasutab kõiki võimalusi, et Eesti ei ühineks dokumendiga.

“Eesti migratsioonipoliitika kujundamine peab jääma Eesti riigi otsustada ja see on oluline osa riigi suveräänsusest,” ütles Seeder.

Riigikogu hakkab sotsiaaldemokraatide ja keskerakondlaste häältega menetlusse antud ränderaamistikku toetavat avaldust arutama esmaspäeval. EKRE kutsus rahvast samaks päevaks Toompeale rändepakti vastu meelt avaldama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga