Andres Metsoja: Isamaa kainemõistuslik poliitika kõnetab aina enamaid eestimaalasi

Isamaa peasekretär Andres Metsoja.

Värskes Ühiskonnauuringute instituudi ja Norstati arvamusküsitluses on Isamaa tõusnud populaarsuselt kolmandaks parteiks. Nelja nädala koondtulemuses on Isamaa toetus 15,8%, ainult möödunud nädalal küsitletud 1000 inimese seas 18%. Reitingutõusu kommenteerib erakonna peasekretär Andres Metsoja. 

Valija näeb Isamaas võimalust ja võimekust parandada nii Eesti majanduse konkurentsivõimet kui ka meie inimeste elujärge. Isamaa on aastakümneid vankumatult seisnud meie julgeoleku eest ning seda kindlust on riigi juhtimisel vaja just praegustel ebakindlatel aegadel.

Pahameel tänase valitsuskoalitsiooni sammude osas on ühiskonnas tajutav ning Isamaa on nende aetavale poliitikale positiivne alternatiiv. Esmaspäeval kohtus meie riigikogu fraktsioon 27 ettevõtlusorganisatsiooni esindajatega ning ümarlaual valitses üksmeelne nõutus praeguse valitsuse sammude osas. Eesti riigi rahanduse alustalaks on edukas majandus ning ettevõtjad soovivad aktiivselt kaasa rääkida majanduspoliitiliste ambitsioonide kujutamisel. Seda valmidust pole ametisolev valitsus soovinud kasutada ja selle asemel halvendatakse järjekindlalt ettevõtluse rahvusvahelist konkurentsivõimet, soovides näiteks kuue kuuga valmis teha kliimaseaduse, mille koostamiseks Soomes kulus ligi üheksa aastat.

Eelmisel nädalal Riigikokku jõudnud riigieelarve ning haigutavate rahaaukudega eelarvestrateegia on järjekordne näide sellest, kuidas koalitsioon kasutab Eesti inimesi ja ettevõtjaid lüpsilehmadena, keda maksustada. Automaks, mille kehtestamise vastu Isamaa on aktiivselt võidelnud, kavatsetakse teha esialgust plaanitust kaks korda kallimana ning täiendavalt soovitakse koguda 400 miljonit eurot läbi maksuküürumaksu.

Samal ajal väldib valitsus iga hinna eest riigiaparaadi kärpimist ning peaaegu igapäevaselt saab meediast lugeda priiskavatest kohtumistest, koosolekutest ja näitustest. Enda toimetuleku pärast muretsevad eestimaalased on taolisest käitumisest solvunud ja Isamaa seisab selles mures koos Eesti inimestega. Esitame riigieelarve menetluse käigus ka omapoolse alternatiivse eelarve, kus on fookuses maksutõusude ärajätmine, julgeolek, inimeste toimetuleku parandamine, majanduse elavdamine ning bürokraatia- ja ametkonna kärped.

Isamaa kainemõistuslik poliitika kõnetab aina enamaid eestimaalasi ja seetõttu on näha ka aktiivset erakonnaga liitumist. Mõistagi on igal poliitikul oma kindel valijaskond, kuid viimastel kuudel on Isamaaga liitunud ka inimesi, kes pole varem kuulunud ühtegi erakonda ega üldse poliitikas aktiivsed olnud. Kõigi nende otsus on olnud maailmavaateiline. Isamaaga on oodatud liituma kõik, kes peavad oluliseks, et Eesti oleks kaitstud, et meie majandus kasvaks ja läbi selle paraneks meie inimeste elujärgi ning et eesti rahvus, keel ja kultuur säiliks läbi aegade.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga