Piirivalvurid saatsid Eestist välja kümme Bangladeshi kodanikku, kes kolme päeva eest ebaseaduslikult üle piiri tulid.

Eesti-Venemaa riigipiir Saatse kandis. Foto: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees/SCANPIX

Piirivalvurid saatsid kolmapäeval Eestist välja ja andsid Venemaa piirivalvele üle kümme ebaseaduslikult piiri ületanud Bangladeshi kodanikku, kes teisipäeval peeti kinni Setomaa vallas piiriäärsel alal, edastas Lõuna prefektuur.

Piirivalvurid tabasid teisipäeval kokku 14 kahes grupis liikunud ebaseaduslikku piiriületajat, kes väitsid end olevat Bangladeshi ja Pakistani kodanikud.

Esmalt avastasid piirivalvurid kella 3.30 ajal Ulitina külas piiriäärsel alal nelja inimese ebaseadusliku piiriületuse suunaga Venemaalt Eestisse, edastas Lõuna prefektuur. Patrull pidas naise ja kolm meest kinni ning viis nad asjaolude selgitamiseks kordonisse. Uurimistoimingute käigus väidavad nad ise end olevat Pakistani kodanikud. Piiriületajatel ei olnud kaasas dokumente, mis oleksid nende kodakondsust kinnitanud.

Juba kella 5 paiku tabasid Ulitina külas patrullinud piirivalvurid veel kümme meest, kes olid maismaapiiri ületades ebaseaduslikult Eestisse tulnud. Mehed, kes väitsid end olevat Bangladeshi kodanikud, peeti kinni.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga