Eesti Rahva Muuseumit on külastanud pool miljonit inimest

Eest Rahva Muuseum. FOTO: SCANPIX/ MARGUS ANSU EESTI MEEDIA

Eelmine nädal oli Eesti Rahva Muuseumile (ERM) sümboolse tähendusega: ERM-i väisanute arv ületas 500 000 piiri, kirjutab Tartu Postimees.

Eesti Rahva Muuseumi avalike ja välissuhete juht Kaarel Tarand ütles, et külastajate hulka loetakse nii näitustel kui ka ERM-i üritustel käijad. Tema sõnul on küll igal aastal prognoositud muuseumi eelarve tulusid, kuid külastajate ametlikku prognoosi muuseum teinud pole.

Seoses Euroopa Liidu rahastusprojektidega on riigi prognoos olnud 150 000-160 00 inimest aastas ning seega võib senise huviliste arvuga rahul olla. «Külastajate arv sõltub ju sellest, milline on muuseumi üldine maine. Tallinna kandis on siiani kahtlejaid, kes räägivad, et seal ei käi ju keegi, sest see on nii kaugel, kuskil metsas, natuke pärast maailmalõppu. Need, kes on käinud, on aga üldjoontes rõõmsad ja tulevad tagasi,» rääkis Tarand.

Eesti Rahva Muuseum avati 2016. aasta 1. oktoobril ning esimese kolme kuuga käis seal ligi 100 000 inimest. 2017. aastal oli see arv ligi 258 000 ning tänavu jääb Tarandi hinnangul tõenäoliselt veidi alla 200 000.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga