AS Eesti Teed läheb 16,9-miljonilise alghinnaga enampakkumisele

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) võõrandab 100 protsenti  AS-i Eesti Teed aktsiatest ning algatas esmspäeval avaliku enampakkumise, mille alghinnaks on 16,9 miljonit eurot.

AS Eesti Teede loomise otsus 2012. aastal sündis olukorras, kus hooldeturu erastamisega ei olnud selleks ajaks kaasnenud efektiivset konkurentsikeskkonda. Tollal sõlmitud sisetehingu leping andis riigile vajalikud teadmised nii hooldetööde kulupõhistest hindadest kui aitas kaasa hooldeturu korrastamisele tervikuna. Aktiivne toimetamine turul kasvatas AS-i Eesti Teed konkurentsivõimet ja aitas ettevõttel minna turuhindadele üle ning osutada teenuseid vabal turul.

„Hooldeturu korrastumise tulemusena tekkis tihe konkurentsikeskkond, riigile soodne hinnatase ning kadus vajadus hoida riigi omanduses ettevõtet valdkonnas, kus turutingimustel tegutsevad edukalt ka eraettevõtjad,“ ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

„Tänaseks on AS Eesti Teed tõestanud oma elujõulisust ka vaba turu tihedas konkurentsikeskkonnas, ettevõte on kasumlik ning õige hetk on selle võõrandamiseks erakapitalile. Riigi ülesandeks jääb edaspidi võimalikult atraktiivse ettevõtluskeskkonna tagamine selles sektoris,“ lisas Aas.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Sven Sester (Isamaa) avaldas ühismeedias otsuse üle heameelt. “Isamaa algatusel sai koalitsioonilepingusse sisse pandud, et riik peaks tegutsema valdkondades, kus on turutõrge või kus on oluline julgeoleku või elutähtsate teenuse tagamise ülesanne,” kirjutas Sester.

Sester lisas, et lisaks Eesti Teede erastamisele on kokku lepitud ka Enefit Greeni ja Operaili vähemusosaluse aktsiate müük.

AS Eesti Teede avaliku enampakkumise alghind on 16,9 miljonit eurot. AS Eesti Teed võõrandatakse esialgse ajakava järgi selle aasta teises kvartalis. Riigieelarves pole praegu arvestatud AS-i Eesti Teedest saadava tuluga, kuna müügi lõpphind saab selgeks tehingu sõlmimisel.

Võõrandatava AS-i põhiline tegevusvaldkond on suvine ja talvine teede korrashoid. Lisaks ettevõte ka teede ehituse ja remondiga. AS Eesti Teed asutati 2012. aastal, varasemalt turul tegutsenud viie teehooldele spetsialiseerunud äriühingu AS Pärnumaa Teed, AS Tartumaa Teed, AS Võrumaa Teed, AS Virumaa Teed ja AS Saaremaa Teed liitmise tulemusel.

MKM-i nõustab AS-i Eesti Teed müügitehinguga Redgate Capital AS juhtiv partnerina, audiitorbüroo BakerTilly Baltics OÜ finantsalal ja EllexRaidla Advokaadibüroo juriidilise nõustajana.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga