ERR-i žürii sõnul olid “Valimisstuudio” parimad Rõivas ja Sibul

Foto: LIIS TREIMANN/POSTIMEES

Sotsiaalpoliitika, pensionite ja tervishoiu teemalises “Valimisstuudios” said määravaks asjatundlikkus, ettevalmistatus ning esinemisoskus.

Anvar Samosti sõnul olid kõige paremini ette valmistunud Taavi Rõivas, Priit Sibul ja Jaak Aab. Samosti sõnul oli näha, et paljud debatil osalejatest tulid kohale väga vähese ettevalmistusega. Selles osas tõstis ta esile Eesti 200 esindaja Tiia Sihveri, SDE esindaja Helmen Küti ja EKRE esindaja Helle Kullerkuppi.

Urmet Kooki sõnul esindas Priit Sibul saates kõige rohkem “jalad maas” vaadet ehk ei läinud kaasa katteta lubaduste ülepakkumisega, kuid soovitas Sibulal lihvida oma sõnaseadmisoskust, et mõtteid lihtsamalt välja tuua. Lisaks tõi ta välja, et endise ministrina saab Taavi Rõivas aru laiast pildist ning esitas hästi argumenteeritud seisukohti.

Rain Kooli sõnul oli saade hea näide sellest, kuidas laia osavõtuga valimisdebattides jagunevad osalejad kiiresti kaheks kolmel teljel: asjatundlikkus valdkonnas, ettevalmistatus ning esinemisoskus. Need, kellel on kõike kolme – nagu antud puhul Aabil, Sibulal ja Rõivasel – saavutavad ka teistega võrreldes märkimisväärse edumaa.

Loe žürii täispikka hinnangut SIIT

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga