Isamaa: Tallinna korteriühistute renoveerimistoetused tuleb kahekordistada

Kaido Kuke ja Priidu Pärna eelnõu näeb ette korteriühistute toetuste kahekordistamist

Tallinna Linnavolikogu liikmed Kaido Kukk ja Priidu Pärna (Isamaa) algatasid volikogus eelnõu, mis näeb ette korteriühistute toetuste kahekordistamist fassaadide ja hoovide korrastamiseks.

Kaido Kuke sõnul on linnapoolsed toetused elamute ja hoovide renoveerimiseks olnud aastaid piinlikult väikesed ja neid pole vaatamata kiirelt kasvavale linnaeelarvele mitu aastat suurendatud. Sel aastal eraldab linn fassaadide ja hoovide toetuseks 792 500 eurot, mis on vaid 0,11% selle aasta linnaeelarvest.

„Kredexi kaudu esitati 2017. aastal Eestis 231 korterelamu rekonstrueerimistoetuse taotlust summas 66,6 miljonit eurot. Tallinn samal aja aga rahuldas fassaadide korrastuseks vaid 9 taotlust. Tallinna suuruse linna kohta pole see isegi väike piisk merre, sest renoveerimisvajadus küündib tuhandete majadeni,“ lisas Kukk.

Priidu Pärna sõnul on elamu- ja kommunaalmajanduse korraldamine üks kohaliku omavalitsuse põhiülesandeid. „Hoonete ja hoovide toetuste kahekordistamisega antakse korteriühistutele tugeva signaali, et linn on valmis enda panust elamufondi renoveerimisse oluliselt suurendama ning see motiveerib ühistuid tulevikus rohkem investeerima. Nii muutuvad hooned energiatõhusamaks, linnapilt kenamaks ning vähenevad parkimisega seotud probleemid,“ ütles Pärna.

Eelnõu kohaselt antakse Tallinna Linnavalitsusele ülesanne kahekordistada elamufondiga seotud toetusi korteriühistutele. Selleks: tõsta toetus korteriühistute hoovikorrastustoetus 1 005 000 euroni, toetus korteriühistute fassaadide korrastamiseks 500 000 euroni, korteriühistute haljastustoetus 80 000 euroni alates 1. jaanuarist 2020 ja näha vastavad vahendid ette 2020. aasta eelarve eelnõus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga