Keskerakonnale tehti ettekirjutus tagastada 1,27 miljonit eurot

Keskerakonnale esitatud miljoninõue tuleneb Paavo Pettai esitamata reklaamiarvetest. Kui ERJK esitatud suured nõuded peaksid kohtus toetuse leidma, võib Keskerakond pankrotti minna. Foto: LIIS TREIMANN

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) otsustas esitada Keskerakonnale ettekirjutuse tagastada 1,27 miljonit eurot, mis komisjoni hinnangul on saadud keelatud annetusena, edastas Postimees. Keskerakond otsustas ERJK otsuse kohtusse kaevata. Peaministri erakonnal sellist raha kuskilt võtta pole.

ERJK otsustas neljapäeval, et endise Keskerakonna reklaamipartneri Paavo Pettai esitatud tõendite ja dokumentide järgi on Keskerakond saanud keelatud annetusena üle 1,2 miljoni euro.

ERJK ootas erakonnalt tõendeid, mis seda infot ümber lükkaks, kuid komisjoni liikme Kaarel Tarandi sõnul Keskerakond selliseid materjale esitada ei suutnud. Seetõttu otsustas ERJK, et Keskerakonnale esitatakse ettekirjutus 1,27 miljonile eurole, märgib leht.

Keskerakonnal on võimalus see otsus alates kättesaamisest 30 päeva jooksul kohtus vaidlustada.

Erakond on juba pöördunud kohtusse eelmise ettekirjutuse osas, milles nõutakse 220 000 euro maksmist ning mida ERJK ei luba parteil ajatada.

Keskerakonna juhid eesotsas peaminister Jüri Ratasega on kinnitanud, et Pettai nõuded enam kui 1,2 miljonile euro osas on alusetud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga