Oluline teave riikide ja karantiininõuete kohta Euroopast saabujatele

Foto: Aare Lepaste

Valitsus kiitis 28. mail heaks Eesti piiride taasavamise 1. juunist Euroopa riikidest saabuvatele inimestele. Eestisse võivad tulla haigustunnusteta isikud, kes saabuvad Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriigist või Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist.

Ent tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule peavad 8. juunist Eestisse sisenemisel jääma kaheks nädalaks karantiini Rootsist, Ühendkuningriigist, Portugalist, Belgiast ja Iirimaalt saabujad.

Karantiinikohustus ei kehti uuest nädalast Austriast, Bulgaariast, Hispaaniast, Hollandist, Horvaatiast, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Liechtensteinist, Luksemburgist, Lätist, Norrast, Poolast, Rumeeniast, Saksamaalt, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Šveitsist, Taanist, Tšehhist ja Ungarist, kui nendes riikides on viibitud 14 päeva vahetult enne Eestisse tulemist. Samuti ei pea uuest nädalast jääma karantiini Prantsusmaalt ja Maltalt saabudes, kus nakatunute suhtarv on võrreldes käesoleva nädalaga oluliselt väiksem.

Teave riikide ja karantiininõuete kohta Euroopast saabujatele asub välisministeeriumi lehel https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele

Nimekirja uuendatakse igal reedel kehtivusega sellele järgnevast esmaspäevast. Eestisse reisija karantiinikohustus sõltub sellest, kas riigist, kust inimene tuleb, on koroonaviirusesse nakatunute suhtarv suurem kui 15. See tähendab, et lähteriigis peaks nakatunuid olema 15 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Inimesed, kes saabuvad Eestisse kõrgema nakatunute suhtarvuga riigist peavad Eestisse jõudes jääma kaheks nädalaks karantiini.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga