Isamaa peab vajalikuks alustada eriolukorra piirangute järk-järgulist leevendamist

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Isamaa eestseisus arutas Eestis kehtestatud eriolukorda ja jõudis seisukohale, et valitsus peab lähiajal alustama eriolukorra raames kehtestatud rangete piirangute järg-järgulist leevendamist.

„Kõik arvud näitavad, et viiruse levik on Eestis ilmselgelt aeglustunud,“ sõnas Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. „Praegu pole kindlasti enam ohtu, et meie haiglad ja meditsiinisüsteem tervikuna ei suudaks toime tulla arstiabi osutamisega nakatunutele. Seepärast on aeg astuda esimesed sammud selleks, et alustada tagasipöördumist normaalse elukorralduse juurde. Tavapärase elurütmi ja majanduse taastamine on oluline, sest see tagab inimestele töö ja sissetuleku.“

Isamaa esimees rõhutas, et piiranguid tuleb hakata leevendama kindla plaani alusel ja üksnes samm-sammult, jälgides samal ajal pidevalt piirangute leevendamise mõju nakkuse levikule ja riskigruppi kuuluvate inimeste tervisele.

„Me ei tohi kiirustada, kuid meil pole esimeste sammude astumiseks vaja ka oodata, kuni nakatunuid üldse enam pole. Lisaks tuleb teha rahvusvahelist koostööd ning esimene prioriteet on taastada normaalne ühendus Soomega,“ sõnas Seeder.

Isamaa esimees avaldas ka arvamust, et lisaks plaanilise ravi taastamisele tuleks esimeses järjekorras kaaluda kaubanduskeskuste ja spordirajatiste avamist, järgides seejuures nakkuse levikut takistavaid reegleid ja hügieeninõudeid. Seevastu sadade osavõtjatega suurürituste korraldamist ei tohiks veel niipea lubada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga